Balsu aktyvuojamas dirbtinis intelektas – netolima ateitis?
Anksčiau kompiuteriams buvo sunku suprasti balsines žmonių komandas. Dar visai neseniai, nepaisant inovatyvumo ir sumanumo, dirbtinis intelektas dažnai supainiodavo žodžius, frazes bei esminę prašymo idėją. Tačiau pastaruoju metu situacija pamažu keičiasi. Naujųjų technologijų potencialo išnaudojimo siekiančios organizacijos, tokios kaip „Siri“ bei „Google“, stengiasi pagerinti balso aktyvacijos galimybes. Nejaugi ateityje galėsime kalbėtis su savo kompiuteriais?
„Techcrunch“ portale publikuoto straipsnio autoriaus, „Expect Labs“ vadovo, Tim Tuttle manymu, per keletą ateinančių metų balso atpažinimo sistemos taps neįtikėtinai tobulos. Nepaisant to, jog panašaus pobūdžio sistemos iki šiol neretai nuvildavo nepateisindamas lūkesčių, pastarieji metai įrodė, kad balsu aktyvuojamas dirbtinis intelektas nėra absoliuti „nepasiekiamybė“. Per paskutiniuosius aštuoniolika mėnesių įgyvendintos idėjos, sistemų gerinimo ir kodų šifravimo atžvilgiu, paspartino evoliucinį technologijos progresą. „Komercinės kalbos atpažinimo technologijos patyrė dramatišką trisdešimties procentų pagerėjimą. Kad suprastume šio fakto reikšmę, atkreipkime dėmesį į tai, jog toks pagerėjimas yra didžiausias kilimas per pastaruosius penkiolika metų,“ – rašo T. Tuttle.
Pastarieji patobulinimai dalinai yra pasiekti dėl to, ką vadinime „Deep Learning“ (liet. „giliuoju mašinų mokymu“) arba DL. „DL yra įrankis, naudojamas kurti sistemas, kurios turi ypatingą tikslumą užduočių, tokių kaip paveikslėlio analizė, balso atpažinimas ar kalbos tyrimas, atlikimui. Dauguma kompanijų, kurios, dažnai manoma, yra šios srities lyderės, vis dar neturi galimybės sukurti vartotojams tinkamos platformos, paremtos DL specifika. Vienos tokių kompanijų yra „DeepMind“ ir „Vicarious“. Vis dėlto kelios organizacijos, pavyzdžiui. „Alchemy“, panaudojančios aplikacijų programavimo sąsajas (angl. API), visgi remiasi „mašinų mokymo“ algoritmais praktikoje,“ – pateikia pavyzdžius straipsnio autorius.
Kadangi balso suvokimo sistemos tampa vis perspektyvesnės, specialistai mano, kad kalbos atpažinimo tikslumas nuolat tobulės, todėl balsu aktyvuojamas dirbtinis intelektas taps pažangia ir populiaria sritimi. Šios technologijos pažangą atskleidžia ir tai, kad pastaruoju metu daugiau pradedančių kompanijų pasiryžta ieškoti naujų būdų pagerinti balsu aktyvuojamo sumaniojo intelekto galimybes. Anksčiau ši sritis buvo tik stambaus masto organizacijų, tokių kaip „Apple“, „Google“ ar „Microsoft“, privilegija. Žinoma, neverta pamiršti, kad dirbtinio intelekto tobulinimas ir jo pritaikymas vartotojų poreikiams interaktyvioje aplinkoje yra didelių piniginių sąnaudų reikalaujanti sfera, todėl daugiausiai investuoti galinčios kompanijos turi maksimaliausias galimybes.
Straipsnio autorius T. Tuttle taip pat mano, kad netolimoje ateityje kompiuteriai pradės nuolatos mūsų klausytis. „Jau dabar robotai mato geriau nei žmonės, atpažįsta objektus geriau nei žmonės, klausosi ir girdi geriau nei žmonės. Ilgainiui, jie taip pat supras ir prasmę. Kaip atrodys pasaulis, kuriame kompiuteriai galės nuolatos mūsų klausytis? Tai tikrai pakeis mūsų įpročius bendraujant su prietaisais. Konferencijos kambarys, automobilis ar modernus aksesuaras – galės klausytis mūsų pokalbių ir juos suvokti. Ir visa tai pamažu taps norma. Šis naujas pasaulis tarsi išners iš senų nuostatų, nes mes bet kokia kaina nuolatos siekiame informacijos prieinamumo. Dabar tai skamba keistai, tačiau netrukus dirbtinio intelekto balsas bus integruotas į įvairias išmaniąsias aplikacijas. Šiuo metu kompanijos ( „Samsung“, „Comcast“ ir t.t. ) plėtoja interaktyvumo galimybėmis pagrįstų namų idėją, o kitos organizacijos, pavyzdžiui „Amazon“, mums pristato tokius prietaisus kaip Echo bei Jibo,“ – teigė T. Tuttle.
Straipsnyje pateikiama idėja, jog netolimoje ateityje dirbtinis intelektas taps toks sumanus, kad jame slypės bene visa žmonijos išmintis. Intelektualus balsas ne tik mums padės surasti atsakymus į reikšmingus klausimus, bet ir taps asistentu tobulinant daugelį sričių, taip pat ir naująsias technologijas.
„Dirbtinis intelektas taps labai protingas, bet jis nesunaikins mūsų civilizacijos… kol kas,“ – rašoma straipsnyje. Autorius teigia, kad dirbtinis intelektas dar nėra tiek pažengęs, jog galėtų būti absoliučiai savavaldis ir „sugalvoti“ sunaikinti žmoniją, kaip neretai rodoma mokslinės fantastikos filmuose.
Vis dėlto akivaizdu, kad naujųjų technologijų pažangos sparta pasiekė neįtikėtiną lygį, todėl objektyvus, ir netgi kritinis, požiūris į šių sistemų pritaikymą visuomenėje yra būtinas.
Parengta pagal techcrunch.com
Facebook komentarai
Susiję straipsniai
- Tailor Brands dirbtinis intelektas, kuris kurs reklamas ir logotipus
- Naujas modelis padės sukurti dar tobulesnį DI
- Ar robotai taps „elektroniniais asmenimis“?
- Šių profesijų atstovai darbo neteks pirmieji
- Mokslininkai rado būdą, kaip sudaryti tikslius skurdo zonų žemėlapius
- Lietuviai kurs dirbtinį intelektą
- 5 pagrindinės problemos, kurias padės išspręsti DI
- Naujas DI įrenginys padės žmonėms socializuotis (Video)
- Robotams teks atsakyti už padarytą žalą lyg avariją sukėlusiems vairuotojams
- „Google“ parodė, kad su dirbtiniu intelektu reikia elgtis labai atsargiai (Video)
- Iš ko darbą atims nauja robotų revoliucija?
- Kas prisiims atsakomybę už bepiločio automobilio avariją?
- Mokslininkai deda daug vilčių į DI, galintį valdyti robotus
- Sukurtas algoritmas gebantis atskirti būsimą nusikaltėlį: jis veikia, tačiau ar etiška naudoti?
- Lietuviškas D.I. – ne dirbtinis intelektas, o dirbtinis idiotas
- Netrukus sulauksime programėlės, kuri ne prasčiau už mediką diagnozuos odos vėžį (VIdeo)
- Japonijos kompanija žmones iškeitė į robotus
- 2017 m. prognozės: virtualios realybės triumfas ir naujos dirbtinio intelekto aukštumos
- Davoso forumo dalyviai gali išbandyti robotizuotus asistentus (Video)
- IBM pristatė prototipą, skirtą senjorams ir jų prižiūrėtojams (Video)
- Ką bendro turi „Google“, „Netflix“ ir planetų sistemos?
- Kaip dvi dirbtinio intelekto sistemos „pasikalbėjo“ tarpusavyje: gerai, kad dar neturi rankų, nes iki muštynių liko visai nedaug (Video)
- Kada lietuviams dirbtinis intelektas taps įprastas
- „Huawei“ savo viziją sieja su dirbtiniu intelektu
- Pagaliau! Paslaptingi kompiuteriai jau šiemet peržengs laboratorijų slenkstį!
- Dirbtinis intelektas „Maluuba“ nori su jumis pasikalbėti
- Pristatė lėktuvą valdantį robotą (Video)
- Kompiuterinė klausa. MIT pildo paliktas spragas
- Robotas, padedantis gauti vizas
- Markas Zuckerbergas papasakojo apie kuriamą dirbtinio intelekto sistemą: tikėjosi bus sunkiau (Video)
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Skaitomiausi įrašai
Komentarai (0)