Robotika.lt

Amazon gavo leidimą eksplotuoti dronus

Robotika.lt 7 balandžio, 2015 Dronai

Amazon siekis, pritaikyti dronus komerciniams tikslams prekių pristatymo sferoje, gali greitai tapti realybe.

JAV Federalinė aviacijos administracija (FAA) kompanijai Amazon suteikė „eksperimentinį skraidymo pažymėjimą“, leidžianti vykdyti bandymus su robotais-kurjeriais. Išduotas sertifikatas nesuteikia galimybės pradėti realius prekių pristatymo procesus, tačiau leidžia atlikti eksperimentus, kurie ateityje gali būti itin reikšmingi ne tik dronų panaudojime komerciniu atžvilgiu, bet ir naudingi kompanijos plėtrai bendru aspektu.

Amazon „Prime Air“ paslaugų pristatymo projektą reprezentavo 2013 metų pabaigoje. Kompanija ilgai (nesėkmingai) kovojo dėl teisės eksploatuoti oro robotus komerciniais tikslais, o po nesibaigiančių FAA atmetimų, pagrasino veiklą perkelti į užsienį.

Pastarųjų mėnesių eigoje FAA atsižvelgė į augančią oro robotų rinką bei jų potencialą įvairiose industrijose, todėl pradėjo keisti griežtas taisykles dronų panaudojimo atžvilgiu.

Visgi galybė reikalvimų niekur nedingo. Kompanijai Amazon suteikto sertifikato reikalavimų sąrašą papildė taisyklės dėl dronų skrydžio aukščio (skrydžio metu oro robotas turi išlaikyti 400 pėdų aukštį) bei matymo lauko nustatymo (pilotas privalo neišleisti drono „iš akių“). Be to, droną pilotuojantis asmuo turi turėti piloto licenciją ir galiojančią medicininę pažymą. Taip pat FAA reikalauja, kad Amazon pateiktų mėnesinius eksperimento duomenis – skrydžių skaičių, trukmę, įvykusius trukdžius, ryšio palaikymo kokybę ir kitus parametrus.


Parengta pagal newsweek.com


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *