Robotika.lt

Jau greitai – LEGO MINDSTORMS EV3 (Video)

Robotika.lt 22 birželio, 2013 Robotai mokslui Robotai pramogai
Lego konstruktorius – tai universalesnė medžiaga, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Iš Lego detalių galima surinkti ne tik mašinėles ir namelius, bet ir labai sudėtingas konstrukcijas, pavyzdžiui robotus, kuriuos galima valdyti tiesiog mobiliuoju telefonu. Būtent tokį savo kūrinį – naujos kartos konstruktorių Mindstorm EV3 ir pristatė kompanija Lego parodoje CES, kuri šiais metais vyko Las Vegase. Pirmos kartos Mindstorm konstruktorių kūrėjai išleido 1998 metais, o antrasis pasirodė 2006 metais ir buvo pademonstruotas toje pačioje parodoje Consumer Electronics Show.

Naujos kartos Mindstorm EV3 susideda iš šešių pagrindinių ir keturių papildomų modelių. Kiekvieną iš jų galima surinkti per 10-30 min. „Per 10 min. gali surinkti vaikas, per 30 min. – suaugęs”, – juokauja konstruktoriaus kūrėjai. Kuo daugiau detalių vartotojas panaudos rinkdamas robotą, tuo daugiau sudėtingesnių triukų jis galės atlikti.

Mindstorm EV3 rinkinyje yra atnaujintas programuojamas blokas Intelligent Brick, kuriame dabar įtaisytas ARMv9 procesorius, valdomas operacinės sistemos Linux. Procesorius turi 16 MB vidinės ir 64 MB operatyviosios atminties. Taip pat čia yra USB 2.0 jungtis, lizdas SD atminties kortelei ir Bluetooth 2.1 bei WiFi modulis. Be to, galima pajungti daviklius, matuojančius vandens temperatūrą, šviesos intensyvumą ir spalvą.

Pasak kūrėjų, sisteminis blokas Intelligent Brick yra roboto „smegenys”. O patį robotą kiekvienas komplekto savininkas surinks savo rankomis, vadovaudamasis instrukcija arba panaudodamas savo inžinerinį techninį talentą.

Intelligent Brick modulis kontroliuos šio roboto veiksmus, pagal iš anksto parinktą programą arba pačio vartotojo parašytą algoritmą.

Į Mindstorm EV3 komplektą įeina instrukcija kaip surinkti 17 robotų, tarp jų robotą-humanoidą „Everstorm” ir robotą-skorpioną „Spiker”. Be to, vartotojai gali surinkti ir savo nuosavą modelį net iš 594 detalių, kurios yra komplekte.

Lego kompanija žada, kad robotą Mindstorm EV3 bus galima valdyti mobiliuoju telefonu su operacinėmis sistemomis Android ir iOS. Į jas tereiks įdiegti specialią programinę įrangą ir išmaniojo telefono ekrane pirštų judesiais bus galima valdyti savo rankomis surinktą robotą.

Žemiau esančioje lentelėje parodyta, kuo skiriasi naujasis Mindstorm EV3 nuo senesnės kartos roboto NXT 2.0:

  EV3 NXT
Nauja žaidimų patirtis su aplikacijomis Taip Ne
Prisijungimas prie „Apple“ įrenginių Taip Ne
Valdymas balsu per aplikacijas Taip Ne
Prijunkite savo robotą prie interneto (per kompiuterio USB) Taip Ne
Konstravimo instrukcijos internete – viso modelių 17 Nėra
3D konstravimo instrukcijos (5-iems pagrindiniams modeliams) Taip Ne
Mažiau konstravimo žingsnių, mažiau laiko Taip Ne
Socialinė svetainė vartotojams Taip Taip (suaugusiems)
Vaidinės popierinės instrukcijos Taip Ne
Mygtuko apšvietimas (3 spalvos) Taip Ne
Garsiakalbis Premium Basic
Variklių jungtys 4 3
Atmintis 16 MB 256 KB
Ekrano skiriamoji geba 178×128 taškų 100×64 taškų
USB Host jungtis Taip Ne
Master/slave roboto kontrolė(Bluetooth) 1 master / 7 slaves 1 master / 3 slaves
Infraraudonųjų spindulių jutiklis Taip Ne
Infraraudonųjų spindulių švyturys Taip Ne
SD kortelių skaitytuvas Taip Ne
Linux valdymo įrenginyje Taip Ne
Procesorius ARM 9 ARM 7
Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *