Robotika.lt

14 nuostabių robotų-gelbėtojų (Video)

Robotika.lt 2 rugsėjo, 2013 Pramoniniai robotai Robotai humanoidai Robotai pramogai
Daugelis Holivudo filmų mus tik ir gąsdina, kad vieną dieną intelektualūs robotai užvaldys mūsų planetą ir išnaikins visą žmoniją. Tačiau iš tiesų robotai kuriami tam, kad gelbėtų žmonių gyvybes. Jie laisvai patenka į pavojingus rajonus, sunkiai žmogui prieinamas vietas, ir atlieka pavojingas bei rizikingas gelbėjimo operacijas.

Šiame straipsnyje pristatoma 14 nepaprastų robotų-gelbėtojų, kurie padeda mums sunkiomis akimirkomis.

Robotas-gelbėtojas Enryu

Robotas T-52 Enryu savo ūgiu (3,5 metrai) ir išvaizda primena gigantišką transformerį. Robote yra speciali kabina, kurioje sėdi žmogus ir jį valdo. Enryu veikia kaip buldozeris, o jo 5 metrų rankos sugeba pakelti sniege užstrigusius automobilius ir valyti kelią nuo didžiulių pusnynų.

Robotas gelbėtojas Enryu

Smavnet: oro tinklai

Tai tinklas sudarytas iš daugybės skraidančių mikroaparatų. Šis skraidantis robotas transformuojasi į gelbėjimo tinklą tais atvejais, kai žmonių gelbėjimo operacijose nebeįmanoma panaudoti įprastų priemonių. Tinklą lengva transportuoti ir sumontuoti bet kurioje vietoje.

Oro tinklai

Vikšrinis robotas-gelbėtojas

Jokohamos gaisrininkai įsigijo vikšrinį robotą-gelbėtoją, kuris kol kas neturi pavadinimo. Roboto paskirtis – po žemės drebėjimo paliktų padarinių gelbėti sužeistus žmones. Robotas gali lengvai išnešti žmogų iki 110 kg iš sunkiai praeinamų ir pavojingų vietų. Infraraudonųjų spindulių kameros dėka robotas greitai aptinka sužeistuosius. Robotizuotas gelbėtojas valdomas nuotoliniu būdu.

Robotas-gelbėtojas

Dar vienas puikus bevardis robotas, kurį sukūrė japonų konstruktorius Kukuchi. Robotizuotas gelbėtojas norėdamas išgelbėti žmogų turi jį „praryti”. Mašina sugeba patekti į sunkiai prieinamus rajonus ir padeda žmonėms, kuriems reikia jos pagalbos.

Robotas gelbėtojas

Robotas Bear

Kompanija Vecna sukūrė robotą, kuris yra beveik žmogaus ūgio. Tai pagalbinis įrenginys padedantis evakuoti sužeistuosius iš karo lauko. Naujo prototipo Bear dilbiai ir riešai gali judėti keturiose ašyse. Tai suteikia jam daugiau lankstumo: viena ranka jis gali pakelti ir laikyti didžiules sijas, o kita – ištraukti sužeistą žmogų.

Bear

Robotas Seascout, gelbstintis žmones okeane

Povandeninis robotas-gelbėtojas Seascout pagamintas pagal GPS-technologijas ir pritaikytas gelbėti žmones atviroje jūroje. Kai žmogus patenka į bėdą, tereikia aktyvuoti GPS švyturį. Pagal gautas koordinates robotas suranda nukentėjusį, paima jį į savo erdvią kabiną ir nuplukdo jį į saugią vietą.

Robotas Seascout

Robotas-gelbėtojas Isopod

Šį robotą sukūrė rusų konstruktorius Igor’is Lobanov’as. Isopod – tai nedidelis robotizuotas gelbėtojas, vietoj galvos turintis kamerą. Jame taip pat integruotos audio bei video ryšio priemonės. Roboto tikslas – stebėti nukentėjusius rajonus. Isopod jau buvo panaudotas gelbėjimo operacijose, ir kaip spėjama, bus naudojamas kovoje su stichinėmis nelaimėmis.

Isopod robot

„Savaime susirenkantys” robotai

Šie mažyčiai robotai užprogramuoti taip, kad galėtų susirinkti iš atskirų elementų, sukurdami didesnius ir funkcionalesnius įrenginius. Holivudo filmuose tokie robotai vaizduojami pavojingais žmonių rasei, tačiau realybėje jie pritaikyti gelbėti žmones. Šie robotai gali patekti į sunkiai prieinamas ir pavojingas žmogui vietas.

Video: http://www.youtube.com/watch?v=SkvpEfAPXn4&feature=player_embedded

Paieškos ir gelbėjimo robotas Slodunny Hydro

Veikiantis vandenilio pagrindu, Slodunny Hydro gali ieškoti dingusių žmonių bei gyvūnų. Nedidukas robotas gali pralįsti į tokias vietas, kurios yra sunkiai prieinamos žmogui arba net šuniui.

Hydro robot

Robotas-gelbėtojas Tardec

Tai dar vienas paieškos ir gelbėjimo robotas, kuris sukurtas Warren’o tyrimų, vystymo ir konstrukcijos centre esančiame Mičigano mieste. Šis įdomios formos robotas gali lengvai praeiti pro kietas ir aštrias angas.

Tardec robot

Stebuklingas drakonas Puff

Šis nedidelis drakono pavidalo robotas kovoja su ugnimi. Tačiau tai labiau robotizuotas žaisliukas, nei tikras gelbėtojas.

Vikšrinis nuotoliniu būdu valdomas robotas-gelbėtojas Tamiya

Trijų porų ratų dėka robotas Tamiya gali judėti labai sudėtingais paviršiais ir įveikti kliūtis, kurios nebeįveikiamos įprastomis priemonėmis. Robotas valdomas distanciniu valdymo pultu ir gali paimti bei perkelti objektus, kaip ir realiose gelbėjimo operacijose.

Tamiya robot



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *