Robotika.lt

„Emocionalius“ robotus pirkėjai išgraibstė per minutę

Robotika.lt 22 birželio, 2015 Robotai humanoidai

Humanoidas robotas Pepper taip sudomino pirkėjus, kad jis buvo išgraibstytas greičiau nei per minutę, vos tik paskelbus apie jo prekybos pradžią.

Šeštadienį Japonijoje vykusiame pristatyme vartotojams buvo pasiūlyta tik 1000 šio roboto modelių. Roboto pradinė kaina buvo 1600 JAV dolerių. Taip pat jo naujiesiems savininkams teks susimokėti mėnesinį roboto duomenų atnaujinimo ir draudimo mokestį, kuris sieks 200 dolerių.

Pirmasis pasaulyje emocionalus robotas

120 centimetrų ūgio ir 28 kilogramų svorio Pepper humanoidas sukurtas tam, kad gebėtų atpažinti žmonių emocijas, o taip pat ir balso tonus bei veido išraiškas. Visa tai tam, kad robotas galėtų bendrauti su žmogumi. Tačiau, jo kūrusios kompanijos SoftBank projektų vadovo Kaname Hayashi teigimu, visų svarbiausia – šis robotas stengiasi padaryti žmogų laimingu.

Padedamas begalės vaizdo kamerų, garso ir prisilietimo jutiklių bei kitų sensorių, Pepper geba skaityti žmogaus emocijas, o taip pat išreikšti savas. Šis robotas nekurtas darbui. Jo paskirtis – būti žmogaus kompanionu.

Pepper roboto emocijos kinta ir evoliucionuoja, priklausomai nuo žmonių veido išraiškų, kalbos bei jį supančios aplinkos. Robotas jaučiasi gerai, kai šalia jo yra pažįstami žmonės, jis laimingas, kai yra giriamas, ir išsigąsta, jeigu netikėtai užgęsta šviesa.

Jo kūrėjai pripažįsta, kad Pepper gali daryti klaidas, tačiau ateityje jo veikimas ir gebėjimas suprasti emocijas tik tobulės. Tam bus pasitelktas „debesyje“ saugomas bendras duomenų tinklas, jungiantis robotus. Pepper robotai galės keistis vertinga informacija.

Šiuo metu robotas geba šnekėti anglų, prancūzų, japonų bei ispanų kalbomis. Per kelis ateinančius mėnesius turėtų pasirodyti programinės įrangos papildymas, kuriame bus daugiau kalbų. Jau sukurta daugiau nei 200 programėlių, skirtų Pepper robotui.

Pepper roboto verslo planai

Likus dviems dienoms iki milžiniška sėkme pasibaigusios roboto prekybos pradžios, SoftBank paskelbė apie bendradarbiavimą su kompanijai Apple priklausančiu elektronikos gamintoju Foxconn bei kinų elektroninio verslo milžine Alibaba. Abi šios kompanijos sutiko investuoti po 118 milijonų JAV dolerių, mainais į 20 % SoftBank Robotics Holding akcijų.

SoftBank planuoja pirmuosius penkerius metus prekiauti Pepper robotu, nesiekiant pelno. Tikimasi, kad jis ims atsipirkti po šio laikotarpio, o po 20-30 metų taps dideliu pelno šaltiniu. Kompanijos atstovų teigimu, norima, kad Pepper kaina išliktų prieinama eiliniui vartotojui.

SoftBank metų pabaigoje taip pat planuoja pristatyti verslui skirtą robotą versiją – „Pepper for Biz“. Pepper humanoidas jau turi patirties versle. Jis jau naudotas prekiaujant Nestle kavos aparatais Japonijos parduotuvėse.

Galbūt norite įsigyti šį robotą? Liepos mėnesį SoftBank savo tinklalapyje paskelbs informaciją apie papildomą Pepper humanoidų prekybą.


Parengta pagal cnn.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *