10 įdomių šiuolaikinių robotų (Video)
1. The Cubinator
Šis robotas buvo pristatytas parodoje World Maker Faire 2010. Iš kitų robotų jis išsiskiria tuo, kad gali greičiausiai – mažiau nei per 25 sekundes – surinkti rubiką kubiką. Į roboto akis įmontuotos webkameros padeda atskirti spalvas, o mašina pati nustato reikiamus ėjimo būdus ir savo mechaninėmis rankomis vikriai surenka rubiką.
2. Seaswarm
Robotas Seaswarm būtų padėjęs išspręsti ekologinę katastrofą, kuri, išsiliejus naftai, įvyko Meksikos vandenyne. Į Seaswarm integruotos specialios nano medžiagos, galinčios prisiurbti tiek naftos, kurios kiekis 20 kartų viršija roboto svorį. Tarpusavyje robotai bendrauja GPS ir WiFi pagalba ir veikia labai organizuotai, kadangi sugeba surinkti didžiulį kiekį išsiliejusios naftos. Tokios sistemos dėka robotai gali dirbti be žmogaus įsikišimo.
3. Mint
Robotas-pagalbininkas Mint gali valyti grindis. Robotas sugeba įvertinti patalpų būklę ir valo ten kur yra daugiausia nešvarumų. GPS ir specialių daviklių dėka robotas puikiai orientuojasi patalpoje ir pats nusistato valymo maršrutą.
Jis atpažįsta jį supančius objektus ir taip sugeba išvengti kliūčių, pavyzdžiui, susidūrimo su sienomis ar stalų ir kėdžių kojomis.
4. Snackbot
Robotą sukūrė Carnegie Mellon universiteto konstruktoriai Sara Kiesler, Jodi Forlizzi ir Paul Rybski. Robotas Snackbot – tai protingas pagalbininkas, išnešiojantis maistą po ofisus.
5. E.M.I.L.Y (Emergency Integrated Lifesaving Lanyard)
Šis robotas galėtų laisvai varžytis su Malibu gelbėtojais. 2010 metais jis išgelbėjo daugiau nei 77 tūkstančius žmonių. Hidrolokacinio prietaiso dėka robotas skanuoja judesius po vandeniu ir taip suranda skęstančius žmones. Be to, į robotą E.M.I.L.Y integruoti dinamikai, leidžiantys susikalbėti su žmonėmis esančiais po vandeniu. Roboto kaina – 3.5 tūkstančių dolerių.
6. Neil and Iona
Šie du robotai buvo sukurti dar 1996 metais ir dabar laikomi antikvaru. Jie sugeba keisti veido mimikas, naudoti kūno kalbą ir leisti keistus garsus.
http://robotor.ru/2011/01/24/real-life-robots/
7. KiRo/StarKick
Jūs tikriausiai žaidėte šachmatais su kompiuteriu arba stalo futbolą. Šis robotas taip pat tai moka. Jis naudojasi kamera, kad galėtų įvertinti žaidimo aikštelės būklę. Po to, jis pats nusprendžia kokią panaudoti žaidimo taktiką. Robotą sukūrė Freiburgo universiteto Informatikos instituto darbuotojai. Dabar robotas pardavinėjamas, kaip žaidimas, pavadinimu StarKick.
8. Snakebot
Dar vienas Carnegie Mellon universiteto darbuotojų sukurtas robotas Snakebot. Jis susideda iš visiškai autonominių modulių, kurių kiekvienas turi savo mikroprocesorių, judesių sistemą, akumuliatorių ir daviklių tinklą. Susijungę į ilgą gyvatę, šie segmentai veikia kaip vieninga visuma, pavyzdžiui, gali judėti, įveikti kliūtis ir netgi užšliaužti į medį. Jei netyčia kuris nors konstrukcijos segmentas sugestų, robotas pasidalintų į kelias dalis, kurių kiekviena judėtų visiškai autonomiškai.
9. DepthX
DepthX – tai robotas-naras. Jis gali panirti į vandenį giliau nei 250 metrų. Į įrenginį integruoti 32 sensoriai 100 metrų atstumu ir 24 sensoriai – 200 metrų atstumu.
Dirbtinio intelekto sistemos dėka robotas judėdamas po vandeniu gali: sudaryti vietovės žemėlapį, imti įvairių veislių pavyzdžius, pasirinkti judėjimo maršrutą ir grįžti pas žmones į vandens paviršių.
10. DOMO
Robotą Domo sukūrė Masačiusetso technologijos universiteto laboratorijos mokslininkai. Domo gali judėti net 29 ašyse. Robotas „mato” jį supantį pasaulį, atpažįsta objektus, sutelkia dėmesį ties jam patikusiu daiktu ir reaguoja į žmogaus komandas. Robotizuota mašina Domo gali atlikti daug naudingų užduočių, pavyzdžiui, imti daiktus ir juos sudėti į lentyną.
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)