Robotika.lt

Žvaigždžių Karų dronas pirmąjį savo skrydį užbaigė nesėkmingai (Video)

Robotika.lt 28 gruodžio, 2015 Dronai

Regis, šis kovinio erdvėlaivio pavidalo dronas dar nepasiruošęs mūšiui, praneša portalas „Popular Science“.

Nuotoliniu būdu valdomų skraidyklių kūrimu užsiimančiai File Test komandai gigantiški skraidantys dronai nėra naujiena. Kiek ankščiau jie į orą iškėlę filmo „Avenger“ įkvėptą skraidantį lėktuvnešį.

Taigi, kodėl vėl nesukūrus kažko gremėzdiško ir ne itin aerodinamiško? Šį kartą, filmo „Star Wars: The Force Awakens“ proga, File Test pagamino „Star Destroyer“ erdvėlaivio droną. Net keletą tokių, skirtingo dydžio dronų, kurių didžiausio ilgis siekė net 4,5 metro, kurį į orą teko paleisti nuo važiuojančio sunkvežimio.

Mokslinės fantastikos pasaulyje „Star Destroyer“ erdvėlaivis skrieja vakuumu, tačiau realybėje jų forma nėra itin aerodinamiška. Tiesą sakant, dronų konstravimo entuziastai pagamino jau ne vieną Žvaigždžių Karų epopėjos erdvėlaivio versiją ir reta jų pasižymėjo manevringumu bei greičiu.

Dauguma ankstesniųjų dronų buvo tik tradiciniai kvadrokopteriai su erdvėlaivio formos korpusais. Šis „Star Destroyer“ dronas varomas poros rotorių priekyje bei valdomas masyvių sklendžių dėka, skraidyklės uodegoje. Kad paleistų droną į dangų, File Test komandą turėjo išleisti jį iš važiuojančio sunkvežimio. Deja, pirmieji skraidyklės bandymai nebuvo itin sėkmingi.


Parengta pagal popsci.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *