Robotika.lt

RoboCoach – asmeninis robotas-treneris (Video)

Robotika.lt 22 vasario, 2016 Robotai medicinoje Robotai pramogai

Pagal statistiką, 60 procentų vyresnių nei 64 metų žmonių gyvena mažai aktyvų gyvenimą. Tačiau yra daug būdų, kaip kovoti su šia problema. Vienas iš tokių – robotika.

Daugelis žmonių žino apie fizinių pratimų naudą, tačiau ne visada jiems skiria pakankamai laiko. Fiziniai pratimai suteikia daug privalumų pagyvenusio amžiaus žmonėms, pavyzdžiui, padeda palaikyti stabilią širdies veiklą, sumažinti insulto, 2-ojo tipo diabeto susirgimo tikimybę, išvengti depresijos, kai kurių vėžio tipų, artrito ir kitų ligų.

„Daugelis judėjimo problemų siejama su amžiumi, kadangi vyresnio amžiaus žmonėms sunkiau įveikti ilgus atstumus, lipti laiptais arba nešti sunkius pirkinių krepšius“, – sako šeimos gydytojas Džonas Montgomeris. Jis taip pat yra organizacijos „Senior Care Solutions“ medicinos epidemiologas ir vice prezidentas.

Singapūro vyriausybė pristatė robotą-trenerį „RoboCoach“, kuris padės kartu sportuoti pagyvenusio amžiaus žmonėms. Robotizuotas treneris siūlo individualias treniruotes, specialiai skirats senyvo amžiaus žmonėms ir prižiūri, kad visi juos atliktų teisingai.

Robotas turi malonų rožinį veidą, mėlynas akis, du dantis ir sugeba imituoti žmogaus judesius. „RoboCoach“ treniruoja senolius, demonstruodamas pratimus rankomis, atpažindamas žmogaus balsą, kuris jam praneša apie treniruotės pradžią. Robotizuotas treneris gali netgi sulėtinti tempą grupinių treniruočių metu, kad įsitikintų, jog kiekvienas mankštos dalyvis viską suspėja padaryti laiku.

Daktaras ir Singapūro komunikacijų ir informacijos ministras Yaacob Ibrahim sako, kad „RoboCoach“ iš viso gali atlikti 25 pratimus, kurie skirti pagyvenusio amžiaus žmonėms. Pasak žiniasklaidos, pirmasis robotas treneris buvo pademonstruotas aktyvaus senėjimo centre „Lions Befrienders“.


Parengta pagal robotics.com.ua

 Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *