Robotika.lt

ApriPetit: mažutis robotas taps pagyvenusių žmonių kompanionu

Robotika.lt 15 lapkričio, 2013 Namų robotai Robotai pramogai
Šiais laikais yra sukurta nemažai robotų, kurie padeda žmonėms tvarkyti namus, slaugyti ligonius ir t.t. Pavyzdžiui, robotizuotas valytojas Sharp Cocorobo, kompanionas PR2 arba balso komandomis valdomas robotas PaPeRo.

Robotų pagalbininkų populiarumas sparčiai auga. Todėl kompanijos Toshiba kūrėjai nusprendė pagaminti dar vieną robotizuotą kompanioną. Tai kompaktinis robotas ApriPetit, skirtas padėti pagyvenusio amžiaus žmonėms.

Pagrindinis šio roboto tikslas – priminti savo šeimininkui apie svarbius dalykus, kuriuos privalu atlikti, pavyzdžiui, išgerti vaistus arba nuvykti į susitikimą su gydytoju.

Robotas taip pat reaguoja į šeimininko balsą ir netgi po kurio laiko jį atpažįsta. O bendraudamas su žmogumi pritariamai linkčioja galva, sudarydamas patikimo pašnekovo įspūdį.

АpriPetit – tai nedidelis 15 cm komunikacinis robotas, kurį galima laikyti rankoje arba pastatyti ant stalo. Į jo dideles akis įtaisytos stereoskopinės kameros padeda atpažinti veidus ir nustatyti, kurie žmonės jam yra pažįstami, o kurie ne. Robotas juda trijose ašyse, kurių viena yra liemenyje, kitos dvi – galvoje. Taip pat jis sugeba atpažinti ir generuoti kalbą – atsakinėja į klausimus ir reaguoja į frazes.

Šis modelis – tai ne vienintelis kompanijos Toshiba produktas. Visiems gerai žinomas robotas ApriPoco taip pat šios garsios kompanijos kūrinys. Jis du kartus didesnis už ApriPetit ir atlieka fizinius darbus: nurenka indus nuo stalo, juos išplauna ir jei reikia perneša daiktus iš vienos vietos į kitą. Ir robotas ApriPoco, ir robotas ApriPetit – abu jie padeda žmonėms, tik kiek kitokiomis priemonėmis. Robotas ApriPoco gauna komandas ir jas vykdo, o ApriPetit bendrauja su savo šeimininku ir primena apie svarbius dalykus, kuriuos žmonės dažnai pamiršta dėl savo amžiaus arba fizinės būklės.

2012 metais gegužės pabaigoje Japonijos mieste Chamamacu vyko Robomec paroda, kurioje buvo demonstruojami robototechnikos ir mechatronikos kūriniai. Joje Toshiba lankytojams ir pristatė savo roboto ApriPetit prototipą.

Kompanija Toshiba žada savo kūrinį dar tobulinti, todėl apie jo pardavimą ar galimą kainą kol kas nekalba. Taigi tokių mielų robotizuotų kompanionų gerbėjams teks apsišarvuoti kantrybe ir laukti, kol jie pasirodys prekyboje.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *