Robotika.lt

Žmonės, kurie pavertė save kiborgais (Video)

alfa.lt 18 rugpjūčio, 2015 Robotai ir žmonės

Kai mokslų instituto direktorius sukvietė Alternatyvios anatomijos laboratorijos mokslininkus ir pasakė jiems, kad jis turi kai ką paslėpęs po vieno menininko marškinių rankove, buvo galima įtarti, jog tai tikrai kažkas ypatingo.

Iš pradžių vienas Australijos menininkas savo performansų metu naudodavo ne dvi, bet tris rankas. Viena iš jų – robotinė, galinti judėti pagal komandas, perduodamas kompiuteriu.

Tačiau šįkart jis užsiaugino žmogaus ausį ant savo rankos. Beje, dabar jis ją nori prijungti prie interneto.

Šios ausies kūrimas mokslininkams iš Alternatyvios anatomijos laboratorijos užtruko devynerius metus. Dalis šios trečiosios ausies buvo sumodeliuota chirurgiškai, o didžiąją dalį jos sudarė paties menininko mėsa ir audiniai. Tokiu būdu buvo siekiama užtikrinti, kad į kūną implantuota ausis nebus atmesta organizmo.

Iš pradžių ausis buvo suformuota iš specialių ausies formos biopolimerų ir implantuota po menininko oda. Po šešių mėnesių audinių ląstelės ir kraujagyslės išsivystė aplink dirbtinį ausies karkasą ir galiausiai beliko chirurgiškai suteikti labiau trimatę formą.

Pats menininkas sakė, kad ši ausis nėra skirta jam. Kadangi ji bus susieta su internetu, kiti žmonės tiesiog galės girdėti tai, ką konkrečiu metu girdi pats menininkas.

Netrukus ausis bus susieta ir su GPS vietos nustatymo įrenginiu, todėl žmonės iš viso pasaulio garsus galės susieti su konkrečia vieta, kurioje yra žymusis menininkas.

Menininkas tokią idėją turėjo dar 1996 metais, tačiau tuo metu jam nepavyko surasti chirurgų komandos, kuri galėtų imtis šio projekto.
Tačiau negalvokite, kad dirbtinė ausis, prisiūta prie rankos, yra vienintelis atvejis, kai žmonės pavertė save kiborgais.

Dar 1998 metais Kevinas Warwickas, kibernetikos profesorius Redingo universitete, buvo vienas iš pirmųjų žmonių pasaulyje, kuris implantavosi į savo ranką specialų daviklį, leidžiantį valdyti elektronines duris rankų mostais ar įjungti (bei išjungti) šviesą vos tik įėjus į konkrečią patalpą.

Vėliau, 2002-aisiais, projektas „Kiborgas“ buvo dar labiau išplėtotas ir K. Warwickas į savo riešą įsidėjo 100 elektrodų mikroschemą ir susiejo ją su nervų sistema, kuri perdavinėjo signalus į kompiuterį.

Dar vienu kiborgu galima laikyti Timą Cannoną, kuris po savo rankos oda įsisiuvo maždaug kortų kaladės dydžio implantą, leidžiantį sekti jo kūno temperatūrą ir kraujospūdį.

„Circadia“ implantas buvo sukurtas taip, kad perduotų duomenis į termostatą, reguliuojantį kambario oro temperatūrą priklausomai nuo T. Cannono kūno temperatūros. Tuo pačiu T. Cannonui buvo išsiunčiamas pranešimas kaskart, kai tik jam buvo įtariamas karščiavimas.

Tiesa, po trijų mėnesių Timas nusprendė pašalinti implantą, kadangi jis pradėjo kęsti panikos priepuolius. Beje, šiuo metu jau yra kuriamas „Circadia 2.0“ projektas, kai implantas gebės fiksuoti žmogaus kraujyje esantį gliukozės kiekį ir deguonies lygį, taip pat kraujospūdį ir širdies pulsą.

Tęsiant temą apie šiuolaikinius kiborgus galima pasiteirauti, ar jums dažnai tenka ieškoti kažkur pamestų ausinių. Richui Lee tai itin dažnai teko daryti ir jam tai galiausiai įgriso.

Būtent dėl šios priežasties jis savo galvoje užsinorėjo ausinių implantų. Tiksliau kalbant, R. Lee ausyse buvo implantuoti specialūs maži magnetai, kurie gaudydavo garsinius signalus iš laidų, apvyniotų aplink kaklą ir prijungtų prie muzikos grotuvo.

Tai reiškia, kad vyriškis gali klausytis muzikos, kada tik panorėjęs, apie tai niekam net neįtariant. Beje, tokį žingsnį R. Lee priėmė tik po to, kai prarado regėjimą. Ateityje jis neatmeta galimybės savo regą taip pat patobulinti rentgeno matymu.

Tarp įvairiausių pasaulio keistuolių yra ir programuotojas Jerry Jalava, kuris motociklo avarijos metu neteko pusės savo rodomojo piršto. Ir ką gi jis padarė?

Programuotojui itin dažnai tenka naudotis USB atmintine. Ta proga prarastą dalį piršto J. Javala pakeitė USB atmintine.

Pats programuotojas prisiminė, kad ši idėja jam gimė bejuokaujant su draugais, o štai vieną dieną jis jau kišo savo pirštą į kompiuterio USB lizdą.

https://www.youtube.com/watch?v=acVc6H7wYbA


alfa


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *