Robotika.lt

„Zipline“ dronai teiks medicinos pagalba besivystančiose šalyse

Robotika.lt 20 birželio, 2016 Dronai

Ar galime tikėtis, kad medicinos pagalbą teikiantys oro robotai netrukus taps nuo civilizacijos pažangos atitolusių šalių išsigelbėjimu? Neseniai įkurto „startup‘o“ „Zipline“ steigėjai mano, kad taip.

Įmonė, kurios įkūrimo paskata tapo vieno iš steigėjų Keller Rinaudo kelionė į Tanzaniją, veiklą pradėjo prieš penkerius metus, tačiau šiemet pritraukė ypač daug visuomenės dėmesio, kadangi pradėjo itin aktyviai vykdyti veiklą, motyvuojančią gerinti medicinos apsaugos infrastruktūrą besivystančiose šalyse.

Sveikatos apsauga besivystančiose valstybėse yra opi tema, reikalaujanti visuotinio sąmoningumo ir pastangų, kadangi medicinos paslaugų išsivystymas, vadinamosiose trečiojo pasaulio šalyse, ne tik prastas, bet neretai ir kainuojantis gyvybę, nes laikas per kurį suteikiama medicininė pagalba yra pernelyg ilgas.

Visgi Keller Rinaudo (bendradarbiaudamas su Will Hetzler bei Keenan Wyrobek) siekia permainų. Inovatyvias idėjas ir ryžtą kūrėjai sutelkė į veiklą, skirtą efektyviausio vaistų ir kitų medicinos priemonių pristatymo, į sunkiai pasiekiamas vietoves, paslaugos-metodo sukūrimui.

„Zipline“ rado sprendimą – Zip oro robotus, gebančius sparčiai transportuoti reikiamus medikamentus ar pan.

Kiekvienas Zip dronas kainuoja maždaug tiek pat, kiek motociklas, tačiau priešingai nei sausumos transporto priemonė, oro robotas nėra ribojamas kelių trūkumo, jie jam net nėra reikalingi. Tai – vienas svarbiausių drono pranašumų. Nepilotuojama oro transporto priemonė juda oru.

Inovatyvaus sumanymo koncepcija gan elementari. Bepilotis, gavęs iškvietimą, sparčiai nuskrenda į pagrindinį paskirstymo centrą (medicinos punktą), kur darbuotojai jam prikabina vaistų dėžutę su reikalingais medikamentais, tuomet jo skrydis (gali išvystyti apie 72 km per valandą) yra numatomas bei, esant būtinybei, reguliuojamas, pasitelkus išmaniąją aplikaciją. Po valandą ar daugiau trunkančios kelionės, pasiekus tikslą, integruoto spyruoklinio mechanizmo pagalba dėžutė su vaistais ar kitomis medicinos priemonėmis yra išmetama (su miniatiūriniu parašiutu) reikiamoje vietoje.

Tikimasi, kad netolimoje ateityje Zip dronas per parą galės atlikti nuo 50 iki 150 skrydžių iš paskirstymo centro į daugiau nei dvidešimt ligoninių Ruandos valstybėje, esančioje Centrinėje Afrikoje.

Beje, verta paminėti ir tai, jog novatoriška koncepcija nėra skirta plėtoti tik Afrikoje. Visai neseniai Keller Rinaudo netgi išmoko ispanų kalbos, kad galėtų užmegzti bendradarbiavimą su viena Ispanijos vyriausybine įstaiga. Taigi tikėtina, kad ateityje Zip dronai narstys ne tik Afrikos, bet ir Europos padangę.


Parengta pagal theatlantic.com


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *