Robotika.lt

Vokiečiai pademonstravo: bepiločius lėktuvėlius galima numušinėti lazeriais

Delfi.lt 19 birželio, 2015 Dronai

Vokietijos raketinių sistemų gamintoja „MBDA Deutschland“ sėkmingai numušė laisvai skraidžiusią mažą bepilotę skraidyklę (droną),  savo sukurtu lazeriniu ginklu, buvusią už 500 metrų nuo lazerio spindulio šaltinio, rašo upi.com.

Bandymus bendrovė praėjusį mėnesį atliko savo poligone Šrobenhauzene. Lazerio spindulį skraidyklę sunaikino vos per kelias sekundes nuo bandymo pradžios.

„MBDA Deutschland“ technologinio metodo pagrindas yra daugiaetapė didelio tikslumo taikinio sekimo procedūra ir lazerinis efektorius, kuris sujungia lazerio spindulių šaltinius į vieną spindulį taikant geometrinio sujungimo principus. Derinant šiuos procesus įmanoma vos su vienu lazeriniu efektoriumi patikimai kovoti su mažais, judriais taikiniais“, – savo pranešime rašė kompanija.

„MBDA Deutschland“ skelbia, kad lazerių panaudojimas būtų efektyvus būdas kovoti su piktybiniu mažųjų dronų naudojimu. 2013 metais viena panašaus tipo skraidyklė rinkimų kampanijos renginio metu nukrito vos už 7 metrų nuo Vokietijos kanclerės Angelos Merkel. Nuo praėjusių metų spalio Prancūzijoje suskaičiuota daugiau nei 60 tokio tipo aparatų skrydžių virš strategiškai svarbių objektų.

Bendrovės atstovai svarsto, kad didelio tikslumo ir keičiamos galios lazerinių ginklų sistemos galėtų būti naudojamos svarbiausių renginių ir kritinės infrastruktūros apsaugai.

Dabar „MBDA Deutschland“ bando, ar jų lazerines ginklų sistemas būtų įmanoma montuoti laivuose ir antžeminėse transporto priemonėse – jas ketinama naudoti nedidelio ir vidutinio nuotolio apsaugai nuo bepiločių skraidyklių ir raketų.

Techninės informacijos apie bandymo aplinką ir lazerių sistemą Vokietijos bendrovė neplatino.


delfi.lt

 Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *