Robotika.lt

BTWC — robotas vamzdžių valytojas

Robotika.lt 9 rugsėjo, 2016 Pramoniniai robotai

Elektros energiją gaminančių katilinių vamzdynų valymas – tai purvinas ir varginantis darbas, kuris yra ne tik pavojingas, bet taip pat ir bent dalinai sustabdantis jų darbą. Taip siekiant sumažinti darbų pavojų valytojams iki minimumo. Norėdama padėti išspręsti šią problemą, kompanija International Climbing Machines sukūrė naują robotą, kuris sugeba laipioti sienomis ir išvalyti katilo vamzdžių sieneles.

Šiluminėse jėgainėse vanduo cirkuliuoja vamzdžiais, kurie šildomi sudegintu kuru krosnyje. Laikui bėgant vamzdžiai pasidengia apnašomis, todėl sumažėja visos jėgainės darbo efektyvumas. Darbuotojai valo šiuos vamzdžius, tačiau tai varginantis, o dažniausiai ir pavojingas darbas.

Norėdama palengvinti šią užduotį ir apsaugoti darbuotojų sveikatą bei gyvybę, kompanija „International Climbing Machines“ (ICM) sukūrė robotą BTWC, kuris specialiai skirtas dirbti pavojingomis sąlygomis jėgainėse. Prietaisas juda elektromagnetų dėka standartinio dydžio vamzdžiais stumdamas save į viršų. Į jį taip pat integruota mechaninė galvutė, kuri valo sieneles ir kuri gali naudoti įvairius keičiamus šepetėlius. BTWC turi priekinę ir užpakalinę kameras – vieną, skirtą navigacijai, kitą – valomo paviršiaus vizualiam stebėjimui.

Valomoji galvutė taip pat turi įsiurbiamąjį modulį, kuris sugeria dulkes ir šiukšles nuo paviršiaus, ir per Hepa filtrą pašalina jas į vakuumą. Šios funkcijos dėka sumažinamas pavojingų dalelių kiekis ore, kurios išskiriamos valymo operacijos metu.

Iš pradžių, robotas buvo suprojektuotas ir sukurtas italų energetikos kompanijai „Ente Nazionale per l’Energia Elettrica“ (ENEL).

Pasak žiniasklaidos, kompanija teigia, kad robotas bus naudojamas vamzdžių ir katilų valymui bei kontrolei. Robotas taip pat gali šalinti ir vamzdžių defektus. Jame įmontuotas ir nuotoliniu būdu valdomas suvirinimo aparatas. Jo dėka galima saugiai ir nedelsiant užlopyti vamzdžiuose rastus įtrūkimus.


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *