Robotika.lt

Visažinis robotinis barmenas (Video)

Robotika.lt 16 sausio, 2014 Namų robotai Pramoniniai robotai Robotai pramogai
Norėdamas pasigaminti kokteilį turi pilstyti, matuoti, plakti ir maišyti. Arba tiesiog gali pripildyti stiklinę ledo, panaršyti gėrimų meniu ir nuspausti mygtuką.Dirbtinio intelekto Monsieur robotinis barmenas, kuris atrodo it prašmatnus mini šaldytuvas, tai naujas Barry Givens‘o, to paties pavadinimo kompanijos vieno iš įkūrėjų ir generalinio direktoriaus, išradimas. Po koledžo, kuomet jo skonis gėrimams tapo šiek tiek labiau rafinuotas, Givens‘as daug vargo norėdamas kas kart pagaminti puikius kokteilius. Taigi jis padarė tai, ką bet kuris mechanikas būtų padaręs tokioje situacijoje – jis sukonstravo robotą plakantį kokteilius.Monsieur naudojasi įmontuojamu Andoid planšetiniu kompiuteriu kaip valdymo sąsaja, kuria naudodamasis gali naršyti gausų gėrimų meniu ir užsisakyti norimą kokteilį. Gėrimus taip pat galima užsisakyti nuotoliniu būdu, naudojant Android ar iOS programinę įrangą.

„Mes naudojame peristaltines pompas,“ – aiškino Givenas. „Robote yra matavimo pompa, leidžianti pilstyti skysčius milimetro tikslumu. Kad nustatytume ar stiklinė padėta, ar ne, naudojame ultragarso jutiklius. Mašina nepils gėrimo, kol stiklinė nebus savo vietoje. Mes naudojame termoelektrinius šaldiklius šaldydami gėrimų dalis.“

Tačiau, Givens‘o teigimu, kas labiausiai išskiria Monsieur, tai jo dirbtinis intelektas.

„Šis barmenas iš tiesų perpranta jus ir jūsų gyvensena,“ – teigė Givens‘as. „Jis įsimena jūsų skonį. Jis įsimena jūsų mėgstamiausias sporto komandas. Jis įsimena, kada jūs grįžtate namo. To joks kitas robotinis barmenas nesugebėjo padaryti.“

Visažinis robotinis barmenas 1
Pavyzdžiui, tarkime, kad kas dieną iš darbo grįžtate apie 5 valandą po pietų ir Monsieurs, naudodamasis Wi-Fi ryšiu, nustato kada pasiekiate namus. Tai tampa pasikartojančiu reiškiniu. Vieną dieną namo grįžtate keliomis valandomis vėliau. Robotas, nustatęs jūsų vėlyvą grįžimą, pasiūlys jums dvigubą kokteilį, nes supras, kad jūs šiandien darbe kaip reikiant paplušėjote.

Monsieur parduodamas kelių dydžių; robotas pritaikytas ir namų, ir komerciniam naudojimui. Mažiausias aparatas talpina keturis butelius, o didžiausias 16. Kaina svyruoja nuo 1 500 iki 4 000 JAV dolerių.

Givens‘as teigia, kad kompanija susikoncentravusi į roboto pritaikymą įvairioms paskirtims ir patalpoms; viešbučių kambariams, naktiniams klubams ir pan. Tikimasi, kad ateityje Monsieur bus sutinkamas ir viešose vietose, pavyzdžiui, oro uostuose.

„Dabar galite nusipirkti ausinukus prekių automate. Toje pačioje aplinkoje norime pateikti ir kokteilius,“ – teigė Givensas.

Monsieur išankstinė prekybą buvo sėkmingai pradėta praeitų metų lapkritį. Planuoja, kad pardavimai piką pasieks šį pavasarį.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *