Robotika.lt

Vilniuje atidarytos kūrėjų dirbtuvės „Green Garage“ – tokių nerasite 500 km spinduliu

15min.lt 26 rugpjūčio, 2015 Robotai mokslui

3D spausdintuvai ir skeneriai, lazerinė pjaustyklė, įvairios apdirbimo staklės, naujausi kompiuteriai ir elektronikos laboratorija – tiek talpina šiandien duris atvėrusios pirmosios Baltijos šalyse profesionalios kūrėjų dirbtuvės „Green Garage“. Į dirbtuvėse esančią įrangą investuota net 300 tūkst. eurų ir ji bus prieinama kiekvienam, kuris domisi technologijomis, turi idėjų ar nori sukurti ką nors naujo.

„500 km spinduliu nuo Vilniaus nerasite net panašios vietos į „Green Garage“. Kiekvienas čia užsukęs galės naudotis naujausiomis technologijomis ir kurti prototipus iš metalo, medžio ar plastiko. Tikime, kad taip sparčiau bursis ir stiprės kūrėjų bendruomenė, o kai kuriems tai taps akceleratoriumi pradėti savo verslą“, – sako „Green Garage“ sumanytoja ir įkūrėja Alisa Matsanyuk.

Anot jos, verslo akceleratorius turėtų startuoti per artimiausius keletą mėnesių. Moteris tikisi, kad po kelerių metų dirbtuvės taps inžinierių susibūrimo vieta.

„Green Garage“ dirbtuvėse laukiama ne tik būsimų išradėjų, bet ir technologijų startuolių, verslininkų, vaikų, paauglių ir studentų. Teigiama, kad dirbtuvės bus naudingos ir žmonėms, kurių profesija reikalauja specialios gamybinės įrangos, pavyzdžiui, architektams, inžinieriams, scenografams, dizaineriams.

„Green Garage“ jau renka grupes, planuojama įsteigti ir mokymosi centrą, kuriame bus rengiami elektronikos, robotikos, programavimo ar kompiuterinio programavimo kursai. Vėliau planuojama sukurti metodiką, kuri leis mokyti kurti įvairius prototipus.

„Green Garage“ veikia klubo narystės principu. Čia galima įsigyti dienos (19 eurų), mėnesio (79 eurų) ar metų (699 eurų) abonementą. Technologijų studentams ir startuoliams galioja specialios sąlygos ir nuolaidos.

„Green Garage“ – tai pirmoji profesionali kūrėjų erdvė Baltijos šalyse. Kūrėjų judėjimas (angl. maker movement) JAV išplitęs daugiau nei prieš dešimtmetį, vienija žmones, kurie savo rankomis kuria, meistrauja, kas neretai tampa ir naujo verslo pradžia.

JAV kūrėjų judėjimas yra skatinamas ir remiamas vyriausybės lygmeniu. Pernai JAV prezidentas Barackas Obama Baltuosiuose rūmuose pirmą kartą surengė kūrėjų mugę (angl. Maker faire) ir paskelbė programą, kurios pagrindinis tikslas – jauniems ir vyresniems JAV piliečiams suteikti prieigą prie aukščiausių technologinių įrenginių ir taip padėti įgyvendinti jų idėjas. „USA Today“ duomenimis, kūrėjų indėlis į pasaulio ekonomiką kasmet sudaro apie 29 mlrd. JAV dolerių.

„Green Garage“ dirbtuvės veikia Vilniuje, Konstitucijos pr. 12, kasdien nuo 10 iki 20 val.

A. Matsanyuk į Lietuvą iš Rusijos atvyko prieš kelerius metus, kuomet su vyru Igoriu į Lietuvą perkėlė žaidimų kūrimo studiją „Game Insight“.


15minFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *