Robotika.lt

Universalaus mobilumo robotas šikšnosparnis (Video)

Robotika.lt 24 sausio, 2015 Dronai Pagalbos robotai

Prieš kelerius metus Ludovicas Daleris pristatė savo kuriamą šikšnosparnį primenantį robotą.  Jo robotinė skraidyklė išsiskyrė tuo, jog nusileidusi ant žemės, gebėjo „vaikščioti“, pasinaudodama besisukančiais savo sparnais.

Roboto kūrėjas žadėjo netgi daugiau – sukurti ne tik „vaikščioti“ gebančius sparnus, tačiau ir suteikti jiems savybę adaptuotis prie skirtingų skrydžio rėžimų – įprasto skridimo arba sklandymo.

Ir šį pažadą jis išpildė. Dabar Daleris pristato naujausią savo skraidyklės versiją, galinčią ropoti žeme bei turinčią susilankstančio skeleto mechanizmą, kuris leidžia išskleisti ir suskleisti sparnus.

Robotas, pramintas vardu DALER (Deployable Air-Land Exploration Robot), neseniai buvo aprašytas paties Ludovico Dalerio straipsnyje, paskelbtame Bionspiration & Biomimetics žurnale. Straipsnyje didžiausias dėmesys, žinoma, skiriamas inovatyviam skraidyklės sparnų dizainui. Dėka jo, šis žeme ropojantis skraidantis dronas gali patekti ten, kur joks kitas oro robotas nesugebėtų.

Žinoma, DALER roboto nerangus ropojimas žeme, gal ir neatrodo labai įspūdingai, tačiau net ir toks menkas šliaužimas yra milžiniškas pranašumas prieš kitus oro dronus, kurie dažniausiai nusileidę ant žemės išvis negali pajudėti. Tikri šikšnosparniai taip pat žeme juda ne itin gerai.

Robotinis šikšnosparnis ore geba pasiekti iki 20 m/s greitį, tuo tarpu ant žemės jis juda tik 6 cm/s greičiu. Toli nenukeliausi, eidamas 6 cm/s greičiu, tačiau robotas nusileidęs ant žemės gali pralysti pro plyšį ar patekti į reikiamą angą – ši savybė itin pasitarnautų, robotą naudojant paieškos ir gelbėjimo misijose.

Dar vienas teigiamas gebėjimo ropoti žeme aspektas – dronas gal nusileisti ant žemės, pakeisti savo poziciją ir vėl pakilti į orą. Sraigtinės skraidyklės taip pat geba atlikti šią užduotį, tačiau jos nėra tokios efektyvios keliaujant dideliais atstumais, kaip sparnuotieji dronai.

Tačiau, kai įprastas sparnuotas robotas leidžiasi autonomiškai, tai veikiau primena kontroliuojamą kritimą, o vėl pakilti į orą be žmogaus pagalbos jam tampa kone neįmanoma misija. DALER robotui tai neturėtų būti problema.


Parengta pagal spectrum.ieee.org



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *