Robotika.lt

Robohand pristato naująjį 3D būdu spausdintą kojos protezą

Robotika.lt 22 liepos, 2014 Robotai mokslui
Nebrangaus, 3D būdu spausdinto robotinio rankos protezo kūrėjai, žengia kitą logišką žingsnį ir pristato naują, nebrangų, 3D būdu spausdintą robotinės kojos protezo prototipą.

Net prieš sukuriant pirmąjį robotinės rankos prototipą, dailidė Richardas Van Asas padėdavo galūnių netekusiems žmonėms, kurie neišgalėdavo įsigyti parduodamų robotinių protezų, kurių kainą dažnai siekia dešimtis tūkstančių dolerių.

Nuo tada Van Asui, pasivadinusiam vardu Robohand, pavyko sukurti 3D būdu spausdinamą robotinį delną , tokiu pačiu būdu gaminamą robotinį pirštą (Robofinger) ir robotinę ranką (Roboarm). Siūlydamas šiuos gaminius žemomis kainomis, Van Asas šiais protezais aprūpino daugiau nei 200 po visą pasaulį išsibarsčiusių žmonių.

Dabar jis žengė dar vieną žingsnį į priekį – ir galime teigi, jog žengė tiesiogine šių žodžių prasme – sukurdamas Roboleg, robotinį kojos protezą. Šią naujieną Van Asas paskelbė savo Facebook paskyroje.

Kadangi ji jaučia didelę svorio apkrovą, koja turi būti tvirtesnė už ranką ar delną. Būtent dėl to, ši robotinė koja padaryta iš metalo ir 3D būdu spausdintų detalių. Kitaip nei ankščiau Van Aso sukurtas delnas ar ranka, kojos dizaine vietoj laidų ir gumų sistemų panaudotos pneumatinės pompos.

Robohand komanda greitu metu paskelbs daugiau informacijos apie savo naująjį gaminį. Kaip ir ankstesnių Van Aso protezų 3D brėžiniai ir surinkimo instrukcija, taip ir šios robotinės kojos informaciją, kada jis bus pilnai baigta, bus galima nemokamai atsisiųsti iš Thingiverse puslapio.

Norėdami daugiau sužinoti apie Robohand komandą ir jos kūrinius galite apsilankyti šiame puslapyje. (http://www.robohand.net/)Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *