Robotika.lt

Tokijo Expo. Nuo robotų slaugytojų iki nagus lakuojančių mašinų (Video)

Robotika.lt 29 lapkričio, 2013 Namų robotai Robotai medicinoje
Pneumatinių raumenų įranga ir vaikščiojimo lazda, veikianti kaip šuo vedlys, kartu su nagus dažančiu robotu traukė lankytojų žvilgsnius Tokijo Expo parodoje.

Šalyje, kurioje net ketvirtadalis žmonių yra perkopę 65 metų amžių, senyviems žmonėms gyvenimą palengvinančios technologijos yra didelė industrija ir daugybės tyrėjų darbo objektas.

„Raumenų kostiumas“ ,suteikiantis papildomos jėgos žmogui, kad šis galėtų iš lovos pakelti pacientą, buvo vienas iš pagrindinių Robotų Parodos Tokijuje akcentų.

Vilkimas kaip kuprinė, šis įtaisas yra varomas suspausto oro. Robotas palengvina darbą slaugytojui, suteikdamos papildomos galios jo nugarai ir kojoms.

Mašina sukurta Tokijo Mokslo Universiteto ir slaugymo kompanijos, aktyvuojama žarnele aparatu besinaudojančio žmogaus burnoje. Papildoma jėga panaudojama tuomet kai operatorius įkvepia. Iškvepiant robotas išsijungia.

„Jausmas toks, lyg naudotum maždaug pusę jėgos pakeliant žmogų,“ – teigė Norikatsu Kimura, kuris dalyvavo bandymuose Asahi Sun Clen slaugymo kompanijoje.

„Ši pagalba man teikia palengvėjimą,nes mes nuolat jaudinamės, kad nesusižeistumėme liemens. Žinau daugybę darbuotojų, kurie norėjo tęsti veiklą, tačiau gavo sustoti dėl klubuose jaučiamų skausmų,“ – teigė Kimura.

Robotiniai raumenys naudojasi suspaustu oru, todėl su jais saugu dirbti šalia vandens – tai svarbi detalė, nes slaugytojams nuolat tenka pacientus kilnoti į ir iš vonios. Įrenginio svoris 10 kg, įskaitant ir 2 kg svorio oro balionus.

Tarp 300 parodoje dalyvavusių kompanijų, taip pat buvo galima išvysti NSK, su savo vaikščiojimo lazda, leidžiančia regos ir vaikščiojimo negalias turintiems žmonėms savarankiškai judėti. Lazda suteikia atramą, bei taip pat padeda rasti kelią.

LIGHBOT, kuris atrodo lyg lazda sujungta su nedideliu vežimėliu, veda žmogų prie iš anksto numatyto tikslo. Robotas netgi padeda išvengti pavojų bei kliūčių, pavyzdžiui, duobių, sienų ar šakų.

„Dėka jutiklių, šis aparatas išvengia kliūčių ir leidžia regos negalia turintiems vartotojams saugiai judėti,“ – teigė Mayuko Mori, NSK atstovė.

„Juntamas šunų vedlių trūkumas, o taip pat ne visi juos gali laikyti savo butuose.“

Nors ar šis robotas bus pateiktas prekybai dar nėra nuspręsta, tačiau netrukus turėtų prasidėti jo bandymai ligoninėse. Kitos institucijos taip pat padavė paraiškas, norėdami dalyvauti tyrime.

Funai Electric pademonstravo pagalbinį vaikščiojimo vežimėlį, kurio prekyba tikimasi pradėti 2015 metais.

Tai moderni prekių vežimėlio versija. Įmontuoti varikliai suteikia papildomos galios, palengvinančios kopimą į įkalnę. Lipant žemyn vežimėlis savarankiškai stabdo ir prilėtina ėjimo tempą. Įtaisyta GPS lokacijos sistema, taip pat padeda surasti su vežimėliu pasiklydusį žmogų.

Tokyo Riki kompanija pristatė „Robo Nailist“ – pramoninę robotinę ranką, gebančia kruopščiai tepti nagų lako sluoksnius, kuriuos po to dekoruoja madingais kristalais.

„Dauguma žmonių įsivaizduoja pramoninius robotus dirbančius krovos darbus fabrikuose, bet mes jį pasitelkėme norėdami pademonstruoti, kokie kruopštūs jie gali būti,“ – teigė kompanijos galva Narito Hasomi.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *