Robotika.lt

Terapeutinis robotas HARMONY (Video)

Robotika.lt 19 gegužės, 2015 Egzoskeletai

Teksaso universiteto (JAV) mechanikos inžinerijos mokslininkas Ashnish Deshpande kartu su studentų komanda sukūrė robotinį egzoskeletą, kurį pavadino HARMONY. Tai reabilitacijai skirtas robotas, kuris gali padėti žmonėms, kenčiantiems po stuburo ar neurologinių traumų, naudojant aukštos kokybės naują terapinį metodą.

Robotas gali atlikti pilną viršutinės kūno dalies terapiją, naudodamas natūralius judesius bei suderintą spaudimą ir jėgą. Roboto programinė įranga leis terapeutams ir gydytojams vienu metu teikti pacientams terapiją ir gauti bei analizuoti duomenis, pavyzdžiui, stebėti paciento atliekamų judesių progresą. Mokslininkai tiki, jog robotas HARMONY padės pacientams atkurti savo jėgas ir motorikos gebėjimus. Robotas gali padėti pacientams vėl atgauti galimybę atlikti kasdienes užduotis, tokias kaip valgymas ar persirengimas.

A. Deshpande teigia, jog robotas buvo kuriamas ilgus metus. Pagrindinė idėja buvo sukurti optimalaus veiksmingumo terapiją atliekantį robotą. Egzoskeletas prisitaiko prie paciento viršutinės kūno dalies, robotą galima užprogramuoti būti švelniu ar tvirtu, priklausomai nuo individualių terapijos poreikių. Robotas turi netgi 14 ašių, kurios leidžia atlikti daug natūralių judesių. Robotas turi rinkinį sensorių, kurie renka duomenis, atsinaujinančiu 2000 kartų per sekundę greičiu. Šie duomenys iš karto siunčiami į roboto programą, kuri akimirksniu personalizuoja roboto sąveiką su pacientu. Kurdami robotą mokslininkai konsultavosi su kineziterapeutais ir medikais. Robotas sukurtas būtent taip, kad palengvintų natūralius, koordinuotus judesius. Roboto kūrėjai mano, kad jų išradimas gali padėti sumažinti pacientų išgijimo laiką. Robotas švelniai pataiso pacientą, kai jis klaidingai atlieka pratimą. HARMONY gali būti užprogramuotas palaipsniui sunkinti pratimus.

Pirmieji roboto HARMONY prototipai buvo sukurti ir išbandyti dar 2011 metais. Robotas buvo vis tobulinamas. Šiuo metu mokslininkai tęsia programinės įrangos tobulinimą ir ruošiasi klinikiniams roboto bandymams, kuriuos atliks šią vasarą.


Parengta pagal phys.orgFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *