Robotika.lt

Švedijoje uždraustas dronų su kameromis neribotas naudojimas

Robotika.lt 26 spalio, 2016 Dronai

Dronų savininkams Švedijoje prasidėjo sunkūs laikai – nuo šiol šioje šalyje yra neteisėta naudoti nuotoliniu būdu valdomus skraidančius aparatus su prie jų prijungtomis kameromis, rašo BBC.

Pagal naujausią Švedijos Vyriausiojo administracinio teismo sprendimą, dronai su filmavimo kameromis patenka į stebėjimo kamerų kategoriją, o norint naudoti stebėjimo kamerą reikalinga licencija.

Licencijos gali būti brangios, be to, paraiškos gauti leidimą pateikimas dar nereiškia, kad leidimas bus išduotas.

Teismas nenumato jokių išimčių žurnalistams. Teismo sprendimo kritikai tvirtina, kad dėl to bus prarasta darbo vietų, mat tai yra labai stiprus smūgis oro fotografijų ir dronų pramonei.

Pramonės grupė „UAS Sweden“ tvirtina, kad šalyje dėl šio sprendimo kyla pavojus net 5000 darbo vietų.

„Švedijai“, kaip verslo šaliai, tai yra blogas sprendimas, keliantis rimtą grėsmę darbo rinkai, kurią nuolat riboja nauji neaiškūs ir komplikuoti valstybės ir jos agentūrų ribojimai“, – sakė „UAS Sweden“ prezidentas Gustavas Gerdesas.

Anksčiau žemesnės instancijos Švedijos apygardos teismas buvo nusprendęs, kad dronas su kamera nėra priskirtina stebėjimo kamerai, tačiau šis sprendimas buvo pakeistas aukštesnės instancijos teisme.

Per 2014 metus Švedijoje parduota daugiau nei 20 000 dronų, skelbia fotografijos svetainė „PetaPixel“. Išduota daugiau nei 1000 leidimų naudoti dronus su kameromis komercinei veiklai.

Lietuvoje galiojančios dronų naudojimo taisyklės leidžia šiuo aparatus naudoti tik jiems esant piloto akiratyje, nekylant į didesnį nei 120 metrų aukštį, nesiartinant mažesniu nei 50 metrų atstumu iki žmonių, pastatų ir transporto priemonių, visada suteikiant pirmenybę valdomoms oro transporto priemonėms ir gerbiant kitų asmenų privatumą.


15minFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *