Robotika.lt

Sukurtas robotas, kuris modeliuoja aklųjų regą

Robotika.lt 20 gegužės, 2014 Robotai medicinoje
Kalifornijos technologijos universiteto darbuotojai suprojektavo robotą, kuris imituoja žmogaus, turinčio dirbtinės tinklainės implantą, vizualų aplinkinio pasaulio suvokimą. Šią mobilią robotizuotą platformą kūrėjai pavadino Cyclops.

Projekto tikslas – išbandyti regos atstatymo protezus ir jų tolimesnį vystymąsi. Tačiau pacientų, kuriems implantuota elektroninė tinklainė yra gana mažai. O tai labai apsunkina mokslininkų darbą. Bandymai su sveikais žmonėmis, kurių regėjimas laikinai pablogėjęs, taip pat ne išeitis. Kadangi reginčių žmonių smegenys gali įvairiais būdais kompensuoti vaizdo kokybę, reikalui esant net jį atstatyti.

Vienas iš bandymo pavyzdžių – roboto vaikščiojimas koridoriais. Šio testo esmė, nustatyti reikiamą pikselių kiekį, kurių pakaktų robotui išanalizuoti ir aptikti koridoriuje esančias kliūtis, ir žinoma jų išvengti. Keturratis robotas valdomas distanciniu būdu.

Robotai Cyclops turi autonominę navigacijos sistemą, bevielį interneto ryšį ir sugebėjimą vaizdą apdoroti realiu laiku. Šios puikios roboto savybės padės mokslininkams ateityje tirti dirbtinės regos mechanizmus.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *