Robotika.lt

Sukurtas robotas, galintis plaukti kaip žmogus (Video)

Robotika.lt 25 rugsėjo, 2014 Robotai mokslui

Tai pirmasis androidas pasaulyje, kuris moka plaukti kaip žmogus. Plaukiantis androidas Swumanoid tiksliai atkartoja visus plaukiko judesius. Roboto Swumanoid tikslas – tirti vandens pasipriešinimą plaukiant įvairiais plaukimo tipais.

Androidas Swumanoid moka plaukti krūtine, peteliške, ant nugaros ir netgi šuniuku. Į robotą integruota 20 variklių, kurie apsaugoti nuo vandens.

Kaip buvo sukurtas šis plaukiojantis androidas? Modelis buvo pagamintas 3D-printerio dėka. Robotas Swumanoid yra nedidelio ūgio, todėl plaukia lėčiau nei tikras žmogus. Tačiau tai vis tiek pats geriausias modelis šiuo metu koks tik gali būti. Ateityje kūrėjai planuoja sukurti androidą, kuris bus žmogaus ūgio. Swumanoid galima palyginti su tokiais garsiais androidais kaip: Asimo, Nao ir Petman.

Robotizuoto plaukiko kūrimui vadovauja mokslininkai Motomis Nakašimis ir Čangas Čangjanas, kurie dirba Tokijaus technologijos universiteto laboratorijoje Nakašimi. Robotas Swumanoid buvo pristatytas parodoje ISABMEC 2012 Aero Aqua-Biomechanisms Symposium. Video medžiagoje galite pamatyti androido psirodymą:Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *