Robotika.lt

Spausdintuvu kepami robotai

Robotika.lt 30 birželio, 2014 Pramoniniai robotai
Surenkami, 3-D spausdintuvais išspausdinti, robotai jau kuris laikas yra viena aktualiausių temų ir svarbiausių tobulinimo sričių Masačusetso technologijos institute (angl. Massachusetts Institute of Technology). Tyrimų grupė, remdamasi pradine vizija, šiemet Elektros ir elektronikos inžinierių instituto (angl. The Institute of Electrical and Electronics Engineers) rengiamoje konferencijoje pristatė naują idėją – kepamus robotus.

Neįprastas robotų gaminimo metodas, teigiama, yra prasmingas žingsnis seniai tobulinamos surenkamų 3-D robotų technologijos link. Konferencijos metu buvo pristatyti du tyrimų dokumentai: viename detalizuojama sistemos specifikacija, 3-D objekto kūrimo idėja ir techninė koncepcija, kitame – aiškinama kaip kurti elektrinius komponentus iš savarankiškai besilankstančių, lazeriu iškirptų, medžiagų. Teigta, jog šiuo metu mokslininkai tobulina rezistorių, induktyvumo ričių ir kondensatorių dizainus, taip pat siekia geriausio efekto jutiklių bei paleidiklių (elektromechaniniai „raumenys“, kurie leidžia robotams judėti) kūrime. Konferencijos metu taip pat pademonstruota kaip įkaitinti spaudinių komponentai automatiškai susilanksto į trimatės dimensijos konfigūracijas.

„Mes turime šią didelę techninės įrangos kompiliatorių svajonę, kuri suteiktų galimybę detalizuoti tikslus… Aš noriu roboto, kuris žaistų su mano kate arba roboto, kuris valytų mano grindis… Dėl aukšto lygio specifikacijos galimybės, tai būtų įmanoma“, teigia tyrimų grupei vadovaujanti profesorė Daniela Rus. Robotų inžinerijos specialistė pripažįsta, jog siekiant realizuoti šią robotų technologiją neretai susiduriama su įvairiomis mechaninėmis kliūtimis. „Vis dar turime išspręsti keletą neesminių problemų erdvės aspektu ir taip pat nuo vienos pabaigos iki kitos pabaigos sistemos sunkumą, kai turimas ir paveikslėlis, ir objektas, kuris realizuoja tą paveikslėlį“, spaudai pasakojo D. Rus.

Teorijos bei praktika, taikytos kepamų robotų kūrime, analizuotos bendradarbiaujant su profesoriumi Erik Demaine. Darbo tyrimo metu išsiaiškinta kaip origami kūrimo metodas gali būti pritaikytas projektuojant autonomiškai konfigūruojančius robotus.

Kuriant inovatyvių spausdinamų robotų, kurie paveikti karščio patys ir susilanksto, prototipus naudota poliesterio medžiaga padengta aliuminiu. Pavaros idėja, kuri leistų robotui rezultatyviai funkcionuoti bei atlikti konkrečias užduotis, yra sulankstoma spiralė integruota į elektros srove įmagnetintus geležies cilindrus. Vis dėlto šis metodas dar nėra pakankamai ištobulintas.

3-D karštai atspausdinti robotai – modernus poslinkis robotų kūrimo evoliucijoje, turėsiantis įtakos tolesniame inžinerijos pažangos progrese ir technologijų integracijai visuomenėje.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *