Robotika.lt

Sony siekia patentuoti naują namų apyvokos robotą

Robotika.lt 17 birželio, 2014 Namų robotai
Sony pateikė patento prašymą naujai robotinei sistemai, kuri geba atskirti nešvarumus nuo įbrėžimų. Ar namų apyvokos robotai, tai naujoji kompanijos ateitis?

Sony karts nuo karto atsigręžią į robotikos technologijų pasaulį. Iki 2006-ųjų, kol tai tapo nebe pelninga, kompanija gamino AIBO robotinius naminius gyvūnėlius, taip pat Sony buvo sukūrusi QRIO, humanoidinį „pramoginį robotą“, kuris taip ir nepateko į vartotojų rankas. Tačiau kol tokie konkurentai kaip Samsung kūrė tokius produktus kaip robotiniai dulkių siurbliai, Sony nutolo nuo šios sferos, susitelkdama į namų pramogų sistemas, fotografijos įrangą bei mobiliuosius telefonus.

Naujasis patentas gali rodyti, jog kompanija persiorientuoja į namų apyvokos robotus. Sony pateikė prašymą patentuoti jos sukurtą technologiją JAV Patentų ir Prekės Ženklų Biuriui. Jo pavadinimas: „Robot device, method of controlling robot device, computer program, and program storage medium“ (liet. „Robotinis įtaisas, metodas kontroliuoti robotini įtaisą, kompiuterinė programa ir programos laikmena.“ )

Patento aprašyme teigiama: „Šiame aprašyme išdėstyta technologija, skirta robotiniui prietaisui, kuris dirba žmogaus gyvenamojoje aplinkoje, komunikuoja su žmogumi arba atlieka tokius darbus kaip objekto suvokimas.“ Pateiktame patento aprašyme taip pat kalbama apie programinę roboto įrangą, šios įrangos laikmeną, o taip pat pažymimas roboto gebėjimas atskirti purvą ir įbrėžimus ant kameros linzės, arba gebėjimas atskirti purvą nuo įdrėskimų ant žmogaus rankų.

Trumpai tariant, šis patentas robotui, gebančiam atskirti purvą, nuo įbrėžimų. Jame taip pat kalbama apie namų valymo ir senyvų žmonių priežiūros darbus.

Kodėl gebėjimas atpažinti purvą nuo įbrėžimų toks svarbus? Robotas žvelgdamas į pasaulį naudojasi objektyvo linze. Jeigu ant šios roboto linzės atsiras įbrėžimas, jis gali manyti, jog regi purvą tose vietose, kuriose jo iš tikrųjų nėra. Jeigu robotas netinkamai įvertins esamą situaciją galimos jo darbo klaidos.

Įrenginio patente tai paaiškinama detaliau: dauguma robotinių įtaisų turi kamerą, skirtą rasti bei atpažinti objektus jų darbo aplinkoje. Tam naudojami kameros užfiksuoti vaizdai. Jais remdamasis robotas atpažįsta objektus. Būtent todėl, jeigu ant roboto linzės yra nešvarumų arba įbrėžimų, tai sumažina jo gebėjimą atpažinti objektus ir tai lemia jo vykdomų operacijų efektyvumo sumažėjimą. Jeigu ant matymo įrenginio yra nešvarumų, robotas gali pamanyti, kad jie iš tiesų yra ant regimo objekto.

Galima manyti, jog šis robotinis padėjėjas prekyboje pasirodys dar negreitai, tačiau tuo tarpu ši technologiją turi kitų galimybių. Galima sukurti kameras, kurios nors ir negalėtų savęs išvalyti, tačiau perspėtų žmogų apie ant objektyvo patekusį purvą arba įbrėžimus.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *