Robotika.lt

Šimtmečio proga BMW žada autonominio automobilio koncepciją

Delfi.lt 4 sausio, 2016 Robotiniai automobiliai

Anot BMW automobilių gamintojos pardavimų ir rinkodaros vadovo Iano Robertsono, Vokietijos koncernas ruošia autonominio vairavimo koncepciją ateinančiais metais laukiančioms bendrovės šimtmečio iškilmėms.

Londone vykusioje spaudos konferencijoje I. Robertsonas nemažai kalbėjo apie visiškai autonominių automobilių moralinę dilemą, o taip pat užsiminė ir apie naujienas šioje srityje ateinančių metų kovo 7 d. gimtadienio proga, rašo „Autocar“.

„Įveikėme „be kojų“ etapą autonomijos srityje, dabar esame „be rankų“ ir „be akių“ etape, kitas etapas – „be smegenų“, tačiau nors technologija šį lygmenį pasieks per dešimt ateinančių metų, kiti veiksniai turbūt procesą atitolins 15 metų“, – sakė I. Robertsonas.

„Vienas iš šių veiksnių – tai moralinė dilema. Jei krovininis automobilis atsitrenktų į jūsų automobilį, ką jūsų autonominis automobilis nuspręstų daryti: gelbėtų jus nuvažiuodamas nuo kelio, nukryptų nuo kelio, įvažiuotų į kitą automobilį ir galbūt ką nors užmuštų šiame automobilyje, o gal pėsčiąjį, ar vis dėlto paprasčiausiai leistų sunkvežimiui atsitrenkti – tam nesame pasirengę“, – samprotavo jis.


delfi.lt


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *