Robotika.lt

Simpatiškiausi 1970-1980 metų robotai (Video)

Robotika.lt 15 sausio, 2014 Robotai mokslui Robotai pramogai
Šiame straipsnyje toliau pasakojama istorija apie pačius simpatiškiausius robotus nuo 1970 iki 1980 metų.

1970-ieji

Tai „tarpgalaktinių karų” metai. Mėgstamiausias publikos žanras – filmai ir knygos apie kosmosą, visatos priešų ir žmonių karus, superherojus ir robotus.

Pavyzdžiui, kino filmas „Tylus pabėgimas” (Silent Running, 1971). Žemėje sunaikinta visa flora, o jos paskutiniai pavyzdžiai saugomi kosminiame laive. Ir jei ne ekologas Frimen’as Luel’is ir trys jo ištikimi pagalbininkai-droidai – Diuji, Chiuji ir Luji – nematyti mums daugiau žaliųjų medžių.

Silent-Running

Dar labiau filosofiškesnė tema nagrinėjama Džon’o Karpenter’io filme „Tamsi žvaigždė” (Dark Star, 1974). Kosminio laivo „Tamsi žvaigždė” tikslas sunaikinti planetas, kurios kelia grėsmę kolonizacijai. Laivo arsenalas – robotizuotos bombos. Laivui patyrus gedimą, viena iš bombų tampa nekontroliuojama ir pradeda atgalinį skaičiavimą.

Dark Star

Kaip matote, daugelis kosminių filmų panašūs vieni į kitus: herojai gelbėja Visatą, o robotai jiems ištikimai tarnauja. Tačiau laikui bėgant atsirado ir kitokio siužeto filmų.

Pavyzdžiui, Duglas’o Adams’o knygų serija „Autostopu po galaktiką” (The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy, 1978). Kiekvienas knygos puslapis perpintas sarkazmu ir ironija. Turbūt dėl to paranojikas androidas Marvinas, nuolat esantis gilioje depresinėje būsenoje, atrodo toks mielas.

The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy

Dar vienas panašaus siužeto serialas – „Žvaigždžių kreiseris „Galaktika”” (Battlestar Galactica, 1978). Tai istorija apie robotą Mafiną II, kuris žinojo, kaip nugalėti Sailonus. Atsiradus šiam serialui, prekyboje pasirodė su juo susijusios knygos, komiksai, žaidimai ir t.t.

Battlestar Galactica

Tačiau populiariausias ir visų mėgstamiausias to meto filmas-saga, turbūt galiama drąsiai sakyti išlikęs ir iki mūsų dienų, tai – „Žvaigždžių karai” (Star Wars, 1977). Žiūrovus ypač pakerėjo du robotai R2-D2 ir C-3PO.

Star Wars

1970 metais skurta nemažai filmų, kuriuose pagrindiniai personažai buvo robotai-šunys. Pats populiariausias, žinoma, šuo Dinamitas iš filmo „Skubi Dū” (Scooby-Doo, 1976). Jis kovoja su blogiu ir yra ištikimybės simbolis. Kiti simpatiški robotai-šunys: šuo iš Vudy Alen’o komedijos „Miegantis” (Sleeper, 1973), K-9 iš „Daktaro Kas” (Doctor Who, 1977), Jata-Vana iš anime serialo „Jatermanas” (Yatterman, 1977) ir daugelis kitų įdomių robotizuotų šunų personažų.

Buvo sukurta ir kitų robotizuotų mašinų tipažų. Pavyzdžiui, Semas iš „Sezamo gatvės” (Sesame Street, 1969), Bagis iš animacinio serialo „Speed Buggy” (1973): simpatiška mašinėlė, kuri vis įsipainiodavo į komiškas situacijas, Cherbis iš komiksų „Fantastiškasis ketvertas” (Fantastic Four, 1978), Ano iš anime serialo „Gandamas” (Gundam Series, 1979) ir t.t.

1980 -ieji

Laisvės ir muzikos epocha prasidėjo robotizuotu šou „Rock-afire Explosion”. Šią roko grupę, kuri susidėjo iš pelės, gorilos, meškos, vilko, šuns ir paukščio, sukūrė išradėjas Aron’as Fekster’is. Tik pasirodžiusi viešumoje, grupė iš karto įgijo didžiulį populiarumą. Robotai ne tik dainavo ir grojo muzikos instrumentais, bet ir puikiai jautėsi scenoje bei spinduliavo charizmą.

1980 metais buvo filmuojama daug komedijų, kurių, žinoma, herojais būdavo robotai. Pavyzdžiui, filme „Robotų pabėgimas” (Heartbeeps, 1981) robotų įsimylėjėlių porelė Ava ir Velas „įsivaikina” pusiau sulaužytą, bet labai mielą robotą Filą. O 3D filme „Kapitonas Ijo” (Captain EO, 1986) vaizduojami kai kurie Volto Disnėjaus pramogų parkai. Pagrindinį vaidmenį atliko garsus dainininkas Maiklas Džaksonas, o robotas majoras Domo juokino visus savo cinišku humoru.

Captain EO

Be komedijų, buvo kuriami ir šeimyniniai filmai, kuriuose be abejo vaidino įdomūs ir simpatiški robotai. Iš šių robotizuotų mašinų tikrai yra ko pasimokyti: iš apuoko Bubo „Titanų mūšis” (Clash of the Titans, 1981) – sumanumo, iš Džonio-5 „Trumpas sujungimas” (Short Circuit, 1986) – draugystės, iš Flotsam, Jetsam ir Wheems „Baterijos į komplektą neįeina” (Batteries Not Included, 1987) – savitarpio pagalbos.

Batteries Not Included

Tačiau ar galima iš roboto išmokti mylėti? Ypač iš romantinio filmo „Elektroninės svajonės” (Electric Dreams, 1984) herojaus Edgaro. Filme pasakojama meilės trikampio istorija: jis, ji ir… robotas. Architektas Mails’as Charding’as gyvena beveik protingame name: naminis kompiuteris vardu Edgaras ir daugybė kitokių elektroninių daikčiukų. Mails’as ir jo žmona Madlena būtų dar ilgai ir laimingai gyvenę, jei į jų gyvenimą nebūtų įsikišęs robotas Edgaras. Jūs net neįsivaizduojate, kokie gali būti pavydūs robotai…

Electric Dreams

9-ajame dešimtmetyje labai išpopuliarėjo video žaidimai. Vienas iš pirmųjų – „Bombermenas” (1983). Tai galvosūkis, kažkiek primenantis „Battle City”: žaidėjai turi dėlioti bombas ir sunaikinti priešą. Baltasis robotas Bombermenas – vienas iš pagrindinių šio žaidimo herojų, kuris valdomas žaidėjo, svajoja išgelbėti savo gimtąją planetą.

Bombermenas

Į pačių simpatiškiausių robotų sąrašą būtina įtraukti ir ROB. Tai 1985 metais pasirodęs japonų kompanijos Nintendo šeimyninis kompiuteris ROB.

SONY DSC

9-ajame dešimtmetyje sukurti kultiniai „Transformeriai” (1984) ir „Vėžliukai nindzės” (1985). Vienas iš simpatiškiausių ir žinomiausių transformerių buvo autorobotas Šeršenas, kuris iš mielo Volksvageno transformuodavosi į „Vabalą”.

Transformeriai

Daug kas paklaus, o kas sieja vėžliukus ir robotus? Tačiau mažai kas prisimena vieną iš komiksų herojų Fudžitoidą. Tai baltasis androidas, kuriam buvo persodintos profesoriaus Hanikatos smegenys, kovojo kartu su vėžliukais prieš Federacijos i Tricratonų karius.

Fudžitoid



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *