Robotika.lt

Sekso robotai gali privesti prie moterų dehumanizacijos?

Robotika.lt 25 liepos, 2016 Robotai pramogai

Sekso robotų kūrimas ir jų viešinimas visuomenėje gali privesti prie to, kad vyrai pradės labiau domėtis žaviomis „mašinomis“ nei savo partnerėmis. Feministės baiminasi sekso-botų, kurie gali sukelti seksizmo bangą ir pakeisti vyrų nuomonę apie gyvas moteris.

Viena, iš kompanijos prieš sekso-robotus, aktyvisčių paskelbė apie „žiaurią moterų dehumanizaciją“, kuri gali įvykti, kai žmonės pradės užsiimti seksu su dirbtiniais meilužiais.

Tyrėjos Lidijos Keij pareiškime rašoma, kad sekso-robotai privers vyrus manyti, kad moterys tėra tik sekso objektas, padedantis vyrams suteikti malonumą ir daugiau nieko. „Seksas su robotu tebus tik seksas, nebeliks jokių jausmų, artumo ir empatijos. Juk visa tai galima patirti tik intymiai bendraujant dviems žmonėms.“

Pasak Keij, sekso robotai atrodys kaip tikros moterys, o vyrai galės jas rinktis pagal savo kriterijus, nuo plaukų spalvos iki kūno formų.

Ji tvirtina, kad tai „tik dar labiau sustiprina nuomonę, kad moteris tėra prekė“, ir verčia kuo skubiau spręsti problemas, susijusias su sekso androidų etinėmis pasekmėmis. „Siekiant apsaugoti žmogaus teises, pats laikas išstudijuoti žmogaus laisvės etiką susijusią su sekso-robotais“, – pridūrė ji. „Mes turime nuspręsti, kokiu būdu besivystančios technologijos gali būti panaudotos geriems tikslams ir žmonijos labui. Mes negalime leisti, kad mūsų žmogiškumas ir jo privalumai pranyktų technologijų pasaulyje.“

 Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *