Robotika.lt

Sėkmingas egzoskeleto bandymas Pasaulio Futbolo Taurėje (Video)

Robotika.lt 23 liepos, 2014 Robotai pramogai
Įsitaisęs robotiniame egzoskelete, paraplegtikas Julianas Pinto įėjo į istoriją, spyriu į kamuolį pradėdamas Pasaulio Futbolo Taurės atidarymo ceremoniją.

2014-ųjų FIFA Pasaulio Taurė Brazilijoje, San Paule įėjo į istoriją, kai 29-erių metų paraplegtikas Julianas Pinto spyriu į kamuolį pradėjo šio renginio atidarymo ceremoniją. Šia užduotį, galūnių nevaldančiam žmogui, padėjo atlikti robotinis egzoskeletas.

Šis egzoskeletas buvo sukurtas kartu bendradarbiaujant daugiau nei 150 tyrėjų, vadovaujamų daktaro Miguelio Nicoleliso iš Diuko Universiteto. Tyrėjai iš kelių universitetų kartu dirbo ties šiuo projektu pavadinimu „Walk Again Project“ (liet. „Vėl Vaikščiok Projektas“)

Valdant šį egzoskeletą, jį vilkintis žmogus judina savo kojas, galvodamas apie jas. Jutikliai ant egzoskeleto naudotojo galvos siunčia neuronų perduodamą informaciją į kompiuterį, pritvirtintą ant robotinio kostiumo nugaros. Ši informacija tada siunčiama į egzoskeleto kojas, kurios juda padedamos hidraulinių stumoklių.

„Pagrindinis principas, tai žmogaus smegenų signalų pavertimas robotui skirtomis judesių komandomis,“ – teigė tyrėjų komandos narys daktaras Gordonas Chengas.

Pinto sėkmingai išspyrė kamuolį Korintians Arenoje, šalia su pasididžiavimu stovint „Walk Again Project“ komandos mokslininkams.

„Mums pavyko!”, – savo Twitter puslapyje po įvykio džiaugsmo neslėpė Nicolelis. Ši akimirka iš ties buvo nepaprasta, turint omenyje, jog prieš porą mėnesių idėja apie mintimis valdomo egzoskelto sėkmingą bandymą prieš tokią publiką dar tik sukosi mokslininkų galvose.

„Nepaisant visų projekto sunkumų, jis nusisekė,” – teigė Nicolelis. „Kur tik nuvyktum – į San Paulą ar Rio – žmonės apie šią egzoskeleto demonstraciją kalba dažniau nei apie patį futbolą, o tai Brazilijoje yra beveik neįmanoma.”Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *