Robotika.lt

Rusijoje pagamintas robotas-kosmonautas

Robotika.lt 27 birželio, 2013 Robotai humanoidai Robotai mokslui
Rusų specialistai sukūrė robotą-kosmonautą pavadinimu SAR-400, kuris atliks remonto darbus kosminėje stotyje TKS.

MGS „Androidų techninka” kūrėjai, gamindami unikalų androidą, panaudojo naujausias technologijas. Rusų robotas SAR-400 užprogramuotas taip, kad galėtų atlikti paprastas užduotis, pavyzdžiui, prisukti veržles ir ieškoti defektų kosminiuose laivuose bei orbitinėse stotyse. Kad robotas galėtų atlikti sudėtingesnius remonto darbus, jį jau turi valdyti operatorius iš antžeminio valdymo centro. Tai galima padaryti daugybės daviklių dėka, kurie fiksuoja ir transliuoja didžiulį kiekį informacijos.

Šiuo metu TKS jau dirba vienas amerikiečių gamybos robotas – Robonaut. Nuo rusų roboto jis skiriasi tuo, kad atlieka tik iš anksto užprogramuotas komandas. Todėl Robonaut turi mažiau galimybių atlikti sudėtingesnius darbus, nei SAR-400, valdomas operatoriaus.

Rusijoje pagamintas robotas kosmonautas

Pasak federalinės kosminės agentūros Roscosmos, robotas SAR-400 puikiai tiks Žemės ir kitų saulės sistemos planetų, pavyzdžiui Marso, tyrimams. Vienintelė problema yra signalo delsimas, kuris Žemę nuo Mėnulio pasiekia per 5 sekundes, o nuo Marso – per 15 minučių. Gali būti, kad tokiu atveju bus naudojamos specialios mikroprogramos. Darbo procesas vyks tokia tvarka: robotui bus siunčiami signalai su komandomis, nurodančiomis operacijos kryptį ir paskirtį, o visus kitus veiksmus robotas atliks savarankiškai.

Tokia mokslinių tyrinėjimų organizavimo tvarka gerokai sumažintų riziką žmonių sveiktai ir gyvybei. Nereikėtų nusileisti planetoje, kadangi ten būtų pasiųstas robotas, o operatorius valdytų jį iš orbitos. Atsižvelgiant į tai, kad apsauginis kosmonauto skafandras riboja jo judesius, o robotas yra ištvermingas ir judrus, SAR-400 naudojimas padidintų bet kokių užduočių atlikimo efektyvumą.

Kol kas nėra informacijos, kada rusų robotas pradės savo darbus. Tačiau robotas SAR-400 jau atliko bandymus, kur, valdomas žmogaus, puikiai susitvarkė su jam pavestomis užduotimis: atsuko varžtus, atidarė ir uždarė pereinamuosius liukus, atliko įvairius darbus šliuzo viduje.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *