Robotika.lt

Robotų-žudikų uždraudimas yra neišvengiamas?

Robotika.lt 10 rugsėjo, 2015 Dirbtinis intelektas Karinė robotika

Future of Life institutas (FLI) metų pradžioje parašė atvirą laišką, kuriame ragino susirūpinti dirbtinio intelekto tobulėjimu bei suintensyvėjusia jo integracija į mūsų visuomenę. Argumentai apėmė privatumo ir nedarbo aspektus. Šių metų vasaros pabaigoje FLI vėl prabilo apie robotų technikos grėsmę. Pastarajame laiške institutas iškėlė autonominių ginklų plėtros ir naudojimo problemą. Aktualią temą analizuojantis, 437 – žodžių, dokumentas įvertintas kontroversiškai, tačiau pranašiškai.

„Tai, ką dabar matome, yra absoliutaus neišvengiamumo pradžia. Atviras laiškas lipa ant kulnų antrajai Jungtinių Tautų konferencijai, nagrinėjant mirtinų autonominių sistemų draudimą. Nors kol kas svarstymai labiau panašus į pasiūlymų ir susitarimų diskusijas bei galimybes, o ne politinių nutarimų priėmimą, visgi paskutinis FLI laiško sakinys, kuriame raginama pradėti nuo autonominių ginklų kariuomenėje anuliavimo, nurodo konkrečią sprendimo priėmimo kryptį,“ – rašo apžvalgininkas Erik Sofge ir taip pat priduria, kad dauguma žmogaus teises ginančių asociacijų bei grupių siekia užkirsti kelią robotų-žudikų įsitvirtinimui.

Netgi didelė dalis robotų technikos šalininkų ir ekspertų pritaria tam, kad mirtini autonominiai ginklai būtų pripažinti nelegaliais. Anot E. Sofge, robotai-žudikai yra pasmerkta technologija, kuriai nelemta išvysti legalios dienos šviesos.

Galima teigti, kad pasiteisinus spėlionėms apie neišvengiamą mirtinų autonominių ginklų draudimą, dėl šio praradimo liūdės nedaugelis.


Parengta pagal popsci.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *