Robotika.lt

Robotų galvose bus tarakonai?

Robotika.lt 16 rugsėjo, 2014 Pramoniniai robotai Robotai humanoidai Robotai medicinoje Robotai mokslui

Daugelis robototechnikos inžinierių kurdami naujus robotus vis dažniau į pagalbą pasitelkia gyvūnus. Tačiau mažai kas žino, kaip gyvūno (vabzdžių) smegenys priverčia juos judėti. Profesorius Amiras Ajalas iš Tel-Avivo zoologijos universiteto mano, kad vabzdžių nervinės sistemos studijavimas gali labai padėti kuriant robotizuotas mašinas.

Profesorius ir jo kolegos savo laboratorijoje tiria kaip funkcionuoja neurologinė tarakonų sistema. Pasak jo, tai suteiks inžinieriams reikiamos informacijos, kuri bus naudinga kuriant kompaktiškesnius, patikimesnius ir patvaresnius robotus. Judėdamas tarakonas remiasi į žemę mažiausiai trimis kojomis, kurios jam suteikia gana didelį stabilumą. Tokiu būdu tarakonai juda labai greitai bet kokiu paviršiumi. Toks greičio balansas ir stabilumas – bet kurio robototechnikos specialisto svajonė kuriant robotus.

Tel-Avivo zoologijos universitetas bendradarbiauja su Prinstono universiteto mokslininkais, kurie gautą informaciją naudoja vabzdžių judėjimo modeliavimui. Jų bendras darbas turėtų suteikti daug naujų galimybių robototechnikos srityje.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *