Robotika.lt

Robotizuotas šuo-vedlys (Video)

Robotika.lt 29 rugsėjo, 2014 Robotai medicinoje

Japonų kompanija NSK sukūrė robotą-šunį, kuris padės akliems žmonėms.

Trys roboto-šuns prototipai

Pirmasis tokio roboto prototipas NR001 buvo sukurtas dar 2005 metais. 2007 metais pasirodė antrasis robotizuoto šuns prototipas NR002, kuris sugeba atpažinti laiptų pakopas be jokių specialių žymenų. Kiekviena roboto-šuns koja juda keturiose ašyse, todėl jis gali jas sulenkti prieš lipdamas laiptais ir lengvai bei sklandžiai pasisukti posūkiuose. Ant roboto kojų pritaisyti nedideli ratukai, kurių dėka jis gali važiuoti lygiais paviršiais, neeikvodamas daug energijos. Robotizuoto šuns-vedlio greitis 3,7 km/h.

Į trečiąjį roboto-šuns prototipą NR003 įtaisytas Microsoft Kinect daviklis, tai judesių daviklis, kurį turi tokie androidai kaip RT-RIC30 ir BioROBO. Būsimas robotas-vedlys galės atpažinti šeimininko balsą, o valdyti jį galima bus žodinėmis komandomis. Robotas NR003 juda greičiau nei jo pirmtakai. Robotizuotas vedlys taip pat turi daviklius, kurių dėka jis yra atsargesnis ir neužkliudo daiktų. Lauke robotui orientuotis padeda į jį integruotas GPS-navigatorius ir Google Maps, kuriuo robotas moka puikiai naudotis.

Šioje video medžiagoje galite palyginti antrą ir trečią roboto-šuns variantus:

https://www.youtube.com/watch?v=o6pSMhUFEQ0

Šiame filmuke galite įvertinti roboto-vedlio greitį ant lygaus paviršiaus:

https://www.youtube.com/watch?v=vdUHNoaIiWE

Robotizuotas šuo juda laiptais į viršų ir žemyn:

https://www.youtube.com/watch?v=n5jckUTr-rU

Kompanija ketina toliau tobulinti savo trečiąjį robotą-vedlį. Pavyzdžiui, jie nori patobulinti daviklius, padidinti saugumą, pridėti funkciją, kuri padėtų robotui nustatyti vietą, kurioje jis randasi. Tikslas – 2020 metais pradėti pardavinėti robotus-vedlius.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *