Robotika.lt

Robotizuotas paštas

Robotika.lt 6 spalio, 2014 Namų robotai Pramoniniai robotai

Kompanija Matternet ketina panaudoti skraidančius robotus kaip pašto kurjerius, kurie galėtų pristatyti nedideles siuntas, pavyzdžiui, medikamentus į sunkiai prieinamas vietas.

Pasaulyje yra daug vietų, kurių neįmanoma pasiekti tam tikru sezono metu arba kaimo vietovių, kur iš viso nėra kelių. Ypač būna sunku pasiekti žmones po žemės drebėjimų, potvynių ir kitų gamtos sukeltų nelaimių. Su automobiliais ir netgi dviračiais sunku patekti į nelaimės vietą, o be to tai užima labai daug laiko. Geriausia išeitis – paleisti lėktuvą arba bepilotį ir nustatyti tikslų kursą. Nedideli bepiločiai aparatai gali išspręsti šią problemą, pavyzdžiui, nugabenti reikiamus medikamentus į Afriką.

Kurdama skraidančius robotus, kompanija Matternet, panaudojo technologiją DIY Drones. Kol kas jų bepilotis gali skristi tik 3 kilometrus ir gabenti 1 kilogramo sveriantį krovinį. Prototipas turi 4 propelerius, kurių kiekvienas turi po variklį ir aikštelę, kurios dydis maždaug pusės metro skersmens. Kūrėjai ketina pabaigti savo robotą maždaug po 5-6 mėnesių.

Patobulinus robotą, jis turėtų sugebėti gabenti 2 kilogramų krovinį 10 km atstumu ir pakilti nuo žemės kelis šimtus pėdų. Platformų nutūpimo tinklas turėtų padėti robotui tiksliai orientuotis maršruto metu. Taip pat planuojama padaryti taip, kad skraidantys robotai galėtų pakeliui automatiškai pasikrauti vienoje iš tokių pasikrovimo bazių.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *