Robotika.lt

Robotinis spausdintuvas piešia menininko portretą, jo paties krauju (Video)

Robotika.lt 8 spalio, 2014 Pramoniniai robotai Robotai ir menas

Menininkas Tedas Lawsonas sukūrė robotinį spausdintuvą, kuris naudoja jo paties kraują, piešdamas nuogą jo autoportretą.

Tai prasidėjo – menininkas davė robotui paragauti žmogaus kraujo.

Brukline įsikūręs Tedas Lawsonas sukūrė „Ghost in the Machine“ (liet. Vaiduoklis Mašinoje“) robotinį spausdintuvą, kuris vietoje rašalo naudoja žmogaus kraują. Veikiausiai mašinai tinka bet koks kraujas, tačiau kurdamas savo meninį darbą, Lawsonas naudojo nuosavą, prijungdamas savo venas prie spausdintuvo, kad šis galėtų tiesiogiai naudotis jo krauju, spausdindamas piešinį. Tai taip pat apsaugo kraują nuo sukrešėjimo.

Piešinys – tai natūralaus dydžio paties menininko nuogas atvaizdas. Tiesa jis nepiešiamas tiesiogiai, robotui naudojantis vaizdo kamera (kas būtų išties labai įspūdinga), tačiau pasitelkiant iš anksto užprogramuotas komandas – o tai reiškia, kad robotinis kraujo spausdintuvas gali būti pritaikytas kuriant ir kitus piešinius.

Vaizdo klipe, vaizduojančiame robotinio spausdintuvo veikimą, rodomas Lawsonas, gurkšnojantis sultis, taip siekdamas atstatyti su krauju prarastą cukraus kiekį organizme – vis dėl to, spausdinimo procesas užima nemažai laiko.

„Aš ne itin mėgstu kurti savo portretus, ypač nuogo, tačiau kai kalbame apie idėją sujungti mano kraują su robotu, pasirodė, kad nuogas mano portretas labai tiktų šiam projektui,“ – teigė menininkas.

„Šiame cikle aš iš tiesų tik noriu pagaminti gerą piešinį, kam reikia daug procesinio pasiruošimo ir spontaniškumo. Šiuos darbus aš laikau piešiniais, o ne atspaudais. Aš tyčia leidžiu robotui daryti kai kurias klaidas, taip piešiniuose lieka netikslumų.“

 Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *