Robotika.lt

Robotiniai konstruktoriai iš RoboSoft Systems

Robotika.lt 16 balandžio, 2015 Robotiniai žaislai

Mumbajaus (Indija) robotikos kompanija Robosoft Systems sukūrė vaikams skirtus robotinius konstruktorius.

Apie tai pasakoja kompanijos  įkūrėjas Farooq Syedas: „Kai mes buvome vaikai, žaislai, su kuriais žaidėme, buvo įdomūs, tačiau mūsų nieko nemokė. Todėl mes pamanėme, kad reikia sukurti tokius žaislus, kuriuos vaikai galėtų pasidaryti patys ir taip lavintų savo vaizduotę.“

„Iš pradžių mes sukūrėme daug prototipų ir pakvietėme kelis vaikus, kurie juos išbandė. Šie prototipai buvo sukurti atsižvelgiant į vaikų pageidavimus. Tai, ką mes dabar siūlome, yra savarankiškai konstruojami DIY (pasidaryk pats) komplektai, kuriuos mes naudojame, norėdami išmokyti vaikus robotikos gudrybių.“

Kompanija Robosoft Systems veda seminarus studentams visoje Indijoje. Šių seminarų tikslas – supažindinti kuo daugiau studentų su robotika ir panaikinti ribą tarp teorijos ir praktikos.

Pasak F.  Syedo, daugelis Indijos mokyklų ir koledžų perka jų savarankiškai konstruojamus robotizuotus komplektus, kurių dėka mokiniai išmoksta patys surinkti robotus. Kompanijos vadovas tikisi, kad netolimoje ateityje robotikos pamokos bus įtrauktos į mokyklų programas.

Žemiau pateikti kompanijos Robosoft Systems sukurti robotų komplektai, kuriuos savarankiškai gali surinkti patys vaikai. Jų kaina svyruoja nuo 25 iki 50 dolerių.

Mobili robotizuota ranka

17-DIY

Tai bazinio lygio robotas, kuris padeda susipažinti su pagrindiniais robotikos elementais. Robotas, valdomas rankiniu būdu, naudojamas trsndportsvimo ir kėlimo tikslams. Robotas turi kronšteiną, kuris pasikelia reduktoriaus pagalba. Perdavimo dėžutė – mechaninis montažas, kuris naudoja įvairaus tipo transmisijas, pavyzdžiui, cilindrinę rato įrangą ir t.t. Tinka vaikams nuo 10 iki 15 metų.

X-BOT

800px-Xbot

Šis robotas juda juoda arba balta linija, nubrėžta ant žemės, praktiškai niekur nuo jos nenuklysdamas. Robotas turi keturis daviklius, kurie įtaisyti po jo priekine „kūno“ dalimi, ir du nuolatinės elektros srovės variklius, kurių dėka ruda į priekį. Šie robotai vaikus moko konstravimo įgūdžių ir elektronikos pagrindų. Tinka vaikams nuo 12 iki 18 metų.

Robo Dumpster

26

Tai dar vienas bazinio lygio robotas, kuris pakelia ir išmeta daiktus. Robotas taip pat turi kaušą, kuris pasikelia reduktoriaus pagalba. Šis komplektas tinka vaikams nuo 8 iki 12 metų.

SOLAR BUG v1.0

17-The-Robo-Dumpster

Tai autonominis robotas, kuris visada šliaužia paskui šviesą. Pavadinimą robotas gavo dėl savo prototipo pirmtako, kuris veikia saulės baterijų dėka. Jis naudoja mažyčius didelio efektyvumo variklius kartu su elegantiška aktyvių saulės baterijų schema.  Robotas Solar Bug v1.0 taip pat turi šviesai jautrius optinius jutiklius ir pora daviklių, kurie padeda išvengti kliūčių. Tinka vaikams nuo 12 iki 18 metų.


Parengta pagal robotics.com.uaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *