Robotika.lt

Robotiniai drugeliai iš perdirbtų mobiliųjų telefonų (Video)

Robotika.lt 10 liepos, 2014 Robotai pramogai
Šie nors ir įdomiai, bet tuo pačiu ir šiurpiai atrodantys mechaniniai vabzdžiai buvo sukurti tam, kad skatintų atliekų perdirbimą. Jie sukonstruoti iš senų telefonų detalių. Yra ir tokių, kurių kūrybai panaudoti nebeveikiantys iPhone ir MTC prietaisai.

Visi robotiniai padarai, kurie buvo demonstruojami Gamtos Istorijos Muziejuje Londone, turi nuosavą telefono numerį, kuriuo paskambinus, robotas ima įvairiai veikti: prailgina savo antenas, judina savo galvą, mirksi lazerinėmis akimis ir t.t.

Mechaniniai vabzdžiai buvo sukonstruoti menininkų kolektyvo, pasivadinusio vardu “Is this good?” (liet. “Ar taip gerai?”). Drugeliai turi sparnus, sudarytus iš telefonų ekranų, kurie nuolatos keičia savo ornamentus. Šį projektą užsakė Jungtinės Karalystės telekomunikacijų bendrovė O2. Vėliau pagamintieji robotiniai drugeliai bus perkelti į O2 areną ir demonstruojami publikai.

Robotiniai drugeliai iš perdirbtų mobiliųjų telefonų 1

Pagrindinis šio projekto tikslas, skatinti atliekų perdirbimą. O2 atstovas Billas Eyresas teigė, jog kompanijos pagrindinis siekis, išmokyti žmones vertinti senus telefonus. Kompanijos atlikto tyrimo duomenimis, Jungtinėje Karalystėje šiuo metu namuose laikoma daugiau nei 70 milijonų nenaudojamų telefonų.

Kalbant apie robotų keliamas grėsmes, robotiniai drugeliai gal ir neatrodo tokie akivaizdžiai pavojingi, kaip filmo Terminatorius robotai, tačiau kažin ar kas norėtų, jog toks mechaninis vabzdys įsipainiotų jų plaukuose.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *