Robotika.lt

Robotikos ekspertai viliasi, kad D. Trumpas laikysis žodžio

Robotika.lt 2 gruodžio, 2016 Pramoniniai robotai

Neseniai išrinktas JAV prezidentas Donaldas Trumpas turi savo poziciją dėl robotikos ateities šalyje. Ją neseniai išsakė interviu „NY Times“.

JAV pastaruoju metu uždaryta nemažai gamyklų. Paklaustas, ar baiminasi fakto, kad uždarytos gamyklos liks, tačiau jose dirbs ne žmonės, o robotai, D. Trumpas atsakė: „Gali būti, tačiau ir mes privalome gaminti daugiau robotų.

Dabar tai – svarbus reikalas. Mes nepirmaujame robotikoje, bet taip tikrai bus ateityje, privalome to link dirbti“, – teigia naujasis Amerikos prezidentas.

Interviu jis papasakojo, kad kalbėjosi su Billu Gates`u, Timu Cooku. Pastarąjį prezidentas tikino raginęs gamyklas steigti ne Kinijoje, ne Vietname, o JAV. Jis tikino pažadėjęs tai darančioms korporacijoms padaryti didžiules mokesčių nuolaidas, sutvarkyti įstatymų bazę. „Nesvarbu, ar jie liberalai, ar konservatoriai. Susėsime visi ir susitarsime“, – tikino D. Trumpas.

„Susitikau tiek su korporacijų savininkais, tiek su smulkiaisiais verslininkais. […] Aš žinau, kad didžiosios kompanijos palieka JAV, nes joms mokesčiai per dideli“, – sako D. Trumpas.

Du trečdaliai robotikos industrijos robotų ir net 100 proc. industrinių robotų yra gaminami už JAV ribų. Kinijoje, Korėjoje, Japonijoje ir Europos Sąjungoje (ES) robotikos kompanijoms dažnai daromos didelės nuolaidos tam, kad jos gamintų savo produkciją šalies viduje.


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *