Robotics Expo’13 – robototechnikos paroda Maskvoje
Pagal komisijos registracijos duomenis, parodą Robotics Expo aplankė 3516 žmonių, iš jų 158 dalyvavo konferencijoje. Kad lankytojai galėtų pabendrauti ir išbandyti naujausias robotizuotas mašinas parodos organizatoriai parengė atskiras erdves: parodos salę, konferencijų salę, komfortišką poilsio zoną, kur buvo transliuojami filmai apie mokslą ir techniką, specialią zoną, kur buvo demonstruojamos robotechnikos naujovės ir sceną, kurioje robotai-artistai Robotics Show atliko futuristinį vaidinimą.
Pasak parodos Robotics Expo koodinatorės Jekaterinos Jereminos, niekas nesitikėjo tokio didžiulio susidomėjimo ir populiarumo. Parodos organizatoriai gavo nemažai pasiūlymų iš užsienio šalių. Taip pat atsiliepimų, kuriuos žada labai kruopščiai išstudijuoti, kad kitais metais paroda būtų dar geresnė, įdomesnė ir į kurią suplauktų kuo daugiau dalyvių bei lankytojų iš visų pasaulio šalių.
Parodoje buvo pristatyta 30 kompanijų, tarp kurių: Nanosemantics, Infolife, Pacpac, Examen Technolab, Stl-comp.ru, Segwaypoint, Wicron, Onics Computers, „Brain Development”, Bosch, Indego, IPS Russia, Robotbaza, žurnalas „Mokslas ir technika”, 3D Print Expo, Sky Gadget, Webot, MATE-Expo, 3dminifactory, „R.BOT”, ROSE PAVILION, Hrobot, AI-drone, Boteon, Androidshowsystem, „Komercinis miestas”, Tomsko politechnikos universitetas, Printers3d ir daugelis kitų.
Parodos dėka Rusijos robototechnikos kompanijos, gamintojai ir platintojai galėjo pademonstruoti savo naujienas vartotojams, išgirsti atsiliepimus, išstudijuoti konkurentų produkciją ir užmegzti dalykinius kontaktus.
Konferencijoje dalyviai išgirdo 23 pranešimus apie dabarties ir ateities robototechniką, investicijas, o, taip pat aktualias robotų panaudojimo sferas. Pirmą kartą Rusijos robototechnikos industrijos istorijoje konferencija Robotics Conference vienu metu suvienijo ekspertus, profesionalus, kūrėjus ir entuziastus, siekiančius praplėsti savo žinias robototechnikos srityje.
Iš visų pranešimų auditorijai labiausiai patiko: Vladimiro Belovo pranešimas „Alfa Smart Sistems”, kuris pasakoja apie asmeninių robotų savybes; svečio iš Šveicarijos Liudgero Chovstadto pranešimas „Robototechnika, algoritmai ir architektūros paradigmų kaita”; taip pat Aleksandro Fedotovskio pranešimas „Robototechnikos marketingas: kaip parduoti geriausią draugą”.
Insvestavimo srityje savo blitz-pranešimus pristatė: Liudmila Golubkova (Starta Capital), Michailas Kazarcevas (IT-Online Venture), Antonas Pasternikovas ir Dmitrijus Samoilenko (QuadSquad).
Tačiau didžiausias konferencijos atradimas – kompanijos QuadSquad (Ukraina) atstovų unikali socialinio projekto Enable Talk demonstracija internete. Projektas skirtas žmonėms, turintiems ribotų judesių sutrikimų. Enable Talk – tai pirštinės su specialiu skaičiavimo prietaisu ir sensoriais, kurie atpažįsta pirštų sulenkimus. Kompiuterio ir išmaniojo telefono programinės įrangos dėka robotizuotas įrenginys išverčia gestų kalbą ir balso pranešimus. Projektas QuadSquad 2012 metais buvo pripažintas tarptautiniame konkurse Imagine Cup.
Reprezentacinėje aikštėje Robotics Show buvo surengtas unikalus androidų šou, kuriame dalyvavo kūrybinis kolektyvas Robot Madness Crew ir jų pasirodymas „Visatos platybės”, „Robotai”, kompanija Hollywood – „Veidrodinis pasaulis”, Tomsko politechnikos universitetas – „Bioloid”.
Taip pat lankytojai galėjo pamatyti mažo roboto-humanoido Boteon, roboto Dživko, vejapjovės Robomow ir daugelio kitų robotizuotų mašinų pasirodymus.
Parodoje Robotics Expo buvo galima sutikti įvairių herojų iš populiarių fantastinių filmų kaip Transformeriai, Geležinis žmogus, Robotas policininkas, klonas Dartas Veideris. Taip pat pasidaryti nemokamą masažą, kurį atliko robotas-masažistas WheeMe arba pasinaudoti kompanijos Infolife „nano ateities spėjimo mašina” ir sužinoti savo sveikatos būklę, savybes ir t.t.
Didžiulę minią žmonių pritraukė 3D Print Expo stendas, kuriame buvo demonstruojamas 3D printerio darbo procesas. Aparatas visų akivaizdoje gamino parodos logotipus bei linksmus suvenyrus.
Taigi pirmoji robototechnikos paroda Robotics Expo buvo sėkminga, liko patenkinti ne tik jos
organizatoriai, bet ir lankytojai, kurie su nekantrumu laukia šių metų renginio.
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)