Robotika.lt

Robotas pavertė paplūdimį milžiniška drobe (Video)

Robotika.lt 7 sausio, 2015 Robotai ir menas

Ne, tai ne ateivių palikti ženklai. Robotinis menininkas sukūrė gigantiškus piešinius paplūdimio smėlyje.  Disney Reserch komandos Ciuriche narys Paulas Beardsley‘us ir jo kolegos iš Šveicarijos Federalinio Technologijų Instituto sukūrė ratuotą robotą, gebantį kurti piešinius, perduodamus jam išmaniuoju telefonu arba planšete, skelbia naujienų portalas NewScientist.com.

Robotas apskaičiuoja kelią smėlyje, kuris atitinka duotąjį piešinį ir imasi darbo. Prie jo pritvirtintas grėblys išrėžia raštus smėlyje. Sukurti kiekvieną piešinį užtrunka maždaug 10 minučių. Robotą galima valdyti nuotoliniu būdu, o tai visą paplūdimį paverčia viena milžiniška skaitmeniniu būdu valdoma piešimo lenta.

Robotas juda trimis ratais. Dėl šio ypatumo jam kur kas lengviau brėžti glotnius vingius nei aštrius kampus. Kad išrėžtų tinkamą kampą, robotas pirma nupiešia liniją, o po to pakelia grėblį, prieš pasinaudodamas lazeriais ir inerciniais jutikliais, kurių pagalba perpozicionuoja save taip, kad galėtų atsekti reikiamą liniją.

Komanda planuoja aprūpinti robotą įvairia papildoma įranga, kad šis galėtų smėlyje palikti įvairias tekstūras arba ištrinti jau nubrėžtas linijas. Roboto kūrėjai įkvėpimo sėmėsi iš Naskos Linijų – milžiniškų senovės žmonių išrėžtų linijų Naskos dykumos slėnyje, Peru. „Mes norime sukurti milžiniškus piešinius smėlyje, kurie priblokštų žmones,“ – teigė Beardsley.

Praėjusių metų pabaigoje robotas buvo pristatytas Bombėjaus Techfest renginyje, Indijoje.


Parengta pagal newscientist.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *