Robotika.lt

Robotas padės augalams surasti tinkamą saulės spindulių apšviestą vietą

Robotika.lt 20 gruodžio, 2013 Pramoniniai robotai Robotai mokslui
Nežinote kaip aprūpinti savo naminius augalus pakankamu kiekiu vandens ir šviesos? Jums į pagalbą ateis robotas, kuris augalus nuveš į tinkamą saulės spindulių apšviestą vietą, o, taip pat padės surasti ir vandens šaltinių. Šveicarijos federalinio technologijų instituto inžinierius Stéphane Magnenat ir menininkė Aline Veillat sukūrė „judančio augalo” prototipą. Jų kūrinys – tai programuojamas botas iRobot Creat, į kurį konstruktoriai integravo šviesos ir garso daviklius.

Pasak kūrėjų, ant roboto viršutinės dalies tereikia uždėti augalą, o mašina vadovaudamasi algoritmu pati susiplanuoja maršrutą. Jos tikslas – aprūpinti augalus pakankamu kiekiu vandens ir saulės šviesa. Taip pat robotas pats sugeba susirasti vietą, kur galėtų pasikrauti. Garso daviklių dėka robotizuota mašina laiku sureaguoja triukšmą ir išvengia susidūrimo su žmonėmis.

Roboto kūrėjų komandos darbas buvo pristatytas 2011 metais Šefilde, Didžioji Britanija, vykusioje kasmetinėje konferencijoje Taros. „Judančio augalo” kūrėjų tikslas – roboto dalyvavimas meno parodose, skirtose tyrinėti augalus. Komanda planuoja pagaminti kelis robotus, kurie judėdami kartu bendrautų vienas su kitu.

Šis robotas gali visiškai pasirūpinti savimi. Tai ne tik meno instaliacija, bet ir galimybė neatidiems šeimininkams išsaugoti savo augalus.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *