Robotika.lt

Robotas Luna – perversmas buitinėje technikoje (Video)

Robotika.lt 29 rugpjūčio, 2013 Namų robotai
Praeitais metais kompanija RoboDynamics anonsavo savo naująjį robotą-pagalbininką Luna, kuris atliks visas būtiniausias namų ruošos funkcijas. Kaip teigia jo kūrėjai, panašūs robotai atsiras kiekvienoje šeimoje maždaug po dešimties metų.

Sklido kalbos, kad šį robotą turėjo gaminti tokios galingos kompanijos kaip Apple arba Google. Tačiau projektas atiteko kompanijai RoboDynamics, o roboto dizainu rūpinosi garsi Kalifornijos firma SchultzeWorks.

Luna

Simpatiškas ir savo apvaliomis formomis primenantis humanoidą-mergaitę robotas gali tapti geriausiu žmogaus kompanionu: jis ne tik leis laisvalaikį kartu, bet ir padės namų ruošoje. Pavyzdžiui, išves jūsų keturkojį augintinį pasivaikščioti arba paruoš jums pietus. Tik kūrėjai dar turėtų patobulinti roboto rankas.

Luna 1

Roboto Luna ūgis yra 1,52, o svoris – 30 kg. Į šį modelį integruotas 8 colių skystųjų kristalų monitorius, kuris atvaizduoja įvairias roboto veido emocijų išraiškas. Taip pat į robotą įtaisyta kamera, mikrofonas ir 3D sensorius. Luna valdoma operacine sistema Linux, o išeities kodo dėka galima programuoti ir tobulinti jo programinę įrangą.

Pasak kompanijos RoboDynamics generalinio direktoriaus Fred’o Nikgohar’os taip vadinami namų robotai – žaisliukai, robotizuoti gyvūnai ir siurbliai – neatlieka tikrosios „namų pagalbininko” funkcijos. O jų sukurtas roboto prototipas Luna pasižymi ne tik unikaliomis funkcijomis, bet ir savo išvaizda primena tikrąjį namų ruošos padėjėją bei draugišką kompanioną.

Luna 2

RoboDynamics kūrėjai artimiausiu metu planuoja suteikti daugiau informacijos apie robotą Luna ir paskelbti datą, kada prekyboje pasirodys pirmoji robotizuotų pagalbininkų serija. Taip pat užpildžius specialią formą robotą bus galima užsisakyti kompanijos internetiniame puslapyje. Anot kūrėjų, tikrąjį namų pagalbininką Luna bus galima įsigyti maždaug už 3000 dolerių.

Pirmieji roboto Lun’os žingsniai:Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *