Robotika.lt

Robotas – braškių surinkėjas (Video)

Robotika.lt 12 rugpjūčio, 2014 Pramoniniai robotai

Japonų kompanijos Shibuya Seiki inžinieriai sukūrė robotą, kuris surenka braškes. Jis sugeba atpažinti sunokusias braškes ir nuskinti jas į dėklą. 2 metrų ūgio robotas juda bėgiais, kurie įtaisyti tarp braškių lysvių ir nustato sunokimo lygį. Jei uoga jau sunokusi, tai robotas ranka-manipuliatoriumi ją nuskina į dėžę. Roboto darbo greitis – vienai braškei tenka 8 sekundės.

Braškių sunokimo lygį ir manipuliatoriaus poziciją padeda nustatyti trys skaitmeninės kameros: dvi iš anksto atpažįsta sunokusią braškę, o trečia reguliuoja tikslų uogos sugriebimą ir mechaninės rankos veiksmus.

Braškių auginimas ir rinkimas Japonijoje gana brangus užsiėmimas. Sunaudojama 70 kartų daugiau sąnaudų nei ryžių ir 2 kartus nei pomidorų bei agurkų auginimas. Nors japonai braškes augina šiltnamiuose ant aukštų lentynų ir nereikia klūpoti ant kelių prie lysvių, tačiau tai vis tiek sunkus darbas. O naujasis robotas, pasak kūrėjų, gerokai palengvins šią užduotį, be to mašina galės dirbti ir naktį, ir surinkti didžiąją dalį derliaus. Likusias braškes bus galima nuskinti rankomis.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *