Robotika.lt

Robotai-vabalai mokys vaikus programavimo (Video)

Robotika.lt 7 gegužės, 2015 Robotiniai žaislai

Yra sukurta begalė žaislų, skirtų vaikų lavinimui. Dėlionės supažindina vaikus su formomis, ant kaladėlių dažniausiai vaizduojamos raidės, spalvos ar gyvūnai. Taip pat yra daugybė programėlių planšetėms ar išmaniesiems telefonams, kurių tikslas – ugdyti įvairiausius įgūdžius – nuo skaitymo iki motorikos.

Tačiau dabar atsirado naujas mokymo būdas. „Dash Robotics“ – kompanija, kuria mažus robotus, skirtus mokyti vaikus programavimo.
Robotai gaminami kaip lakštai, kuriuose išpjautos dalys iš kartono ir nailono. Vaikai turi  juos„išlukštenti“ ir surinkti modelį, panašų į vabalą su šešiomis kojomis. Tada vaikai gali robotą užprogramuoti, kad šis judėtų link šviesos, išeitų iš labirinto ar vykdytų kitas komandas.

Nickas Kohutas, vienas iš „Dash Robotics“ įkūrėjų, VentureBeat žurnalistams sakė: „Tai nėra vienalypis  žaislas. Tai programavimas, statymas savo rankomis. Vaikai turi galimybę sukurti nuosavą personažą ir jo asmenybę.“

Kompanijos veikla prasidėjo nuo grupelės doktorantų mokslinio projekto Kalifornijos Universitete, Berklyje. Pirmoji partija jų robotų buvo pagaminta iš plastiko ir mokėjo tik judėti tiesa linija.

Tačiau kai doktorantai, įskaitant N. Kohutą, Paulą Birkmeyerį, Andrew Gilliesą ir Keviną Petersoną, pristatė pirmuosius robotus keliose mokyklose bei muziejuose, tapo aišku, kad tai tikrai daugiau nei studijų projektas. Vaikams robotukai išties patiko.

Taigi kūrėjai įkūrė kompaniją, patobulino gaminį, sukurdami mobiliąsias programėles, kurių pagalba būtų galima kontroliuoti robotus ir pradėjo visuotinę lėšų rinkimo kampaniją. Per dvi savaites kompanija pardavė tūkstantį robotų. Šiuo metu jų kaina – 50 JAV dolerių. Tai nėra itin maža suma, bet pagalvojus, kad žaislas mokys įgūdžių, kurių nauda vis auga, tai neatrodo per daug. Taip galimai „Dash Robots“ netgi prisideda prie augančios naujos verslininkų-technologijų žinovų kartos.


Parengta pagal smallbiztrends.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *