Robotika.lt

Robotai-sodininkai sutaupys JAV žemės ūkio pramonei milijardus dolerių

Robotika.lt 10 liepos, 2013 Namų robotai Pramoniniai robotai
Robotai dažniausiai kuriami tam, kad palengvintų sunkiai dirbančių žmonių darbą. Nors iš vienos pusės robotai gali atimti iš jų pragyvenimo šaltinį, iš kitos pusės, jie gali padėti žemės ūkyje susitvarkyti su tokiais darbais, kurie žmonėms užima labai daug laiko ir trukdo atlikti kitus darbus. Pavyzdžiui, oranžerijose, kur auginami dekoratyviniai augalai. Čia reikalingi fiziškai stiprūs žmonės, kurie galėtų pakelti sunkius vazonus, pakrauti juos į automobilius ir žinoma rūpintųsi pačiais augalais – gėlėmis ir medžiais.

Todėl Masačiusetso kompanijos Harvest Automation inžinieriai sukūrė robotizuotus prototipus, kurie atliks testinius bandymus oranžerijose prižiūrėdami dekoratyvinius augalus. Įdomu tai, kad robotų kūrimo komandoje kartu dirba ir buvę darbuotojai iš kompanijos iRobot. Jie yra sukūrę nemažai įvairių robotų-siurblių modelių Roomba. Dėl šios priežasties manoma, kad sukurti robotai-sodininkai bus idealūs pagalbininkai ir puikiai susitvarkys su jiems pavestomis užduotimis.

robotas sodininkas 2

Savo išvaizda robotai-sodininkai panašūs į žinomą robotą iš filmo Wall-E. Jie yra nedidelio ūgio, maždaug iki žmogaus kelių. Robotai turi rankas, kuriomis gali lengvai paimti augalus su vazonais, ir platformą, ant kurios juos labai patogu transportuoti. Robotuose taip pat integruoti jutikliai, kurie padeda atpažinti šalia esančius objektus ir su jais nesusidurti.

Vieno roboto kaina siekia 25-50 tūkstančių dolerių. Tačiau kai mechaniniai pagalbininkai pasirodys prekyboje, jų kaina, pasak kūrėjų, turėtų gerokai sumažėti. Nors iš kitos pusės žiūrint, įsigijus kelis tokius robotus investicijos laikui bėgant tikrai atsipirktų. Palyginus roboto kainą ir žmogui mokamą atlyginimą, galima daryti išvadą, kad mechanizuotų sodininkų panaudojimas žemės ūkyje būtų labai naudingas tiems, kas užsiima dekoratyvinių augalų veisimu ir pardavimu.

robotas sodininkas 3

Kompanija Harvest Automation taip pat planuoja išmokinti robotus prižiūrėti augalus. Jie turės skanuoti kiekvienos gėlės ir medelio dabartinę būklę, išsiaiškinti kokia priežiūra jiems reikalinga ir t.t. Taip pat ši kompanija ketina ir ateityje pagal tą patį principą kurti robotus, kurie padėtų atlikti sunkius darbus statybose, angliakasyboje ir sandėliuose.

Dekoratyvinių augalų ūkis JAV per metus atneša 300 milijardų dolerių, kurių pusė skiriama augalų realizavimui. Tai įgyvendinti padeda sunkus žmonių darbas. Tačiau robotai-sodininkai dirbdami šios srities įmonėse ir kompanijose, vietoj darbuotojų turinčių žemą kvalifikaciją, galėtų atlikti daugelį darbų. O sutaupytas lėšas būtų galima skirti oranžerijoms, kad jos toliau galėtų plėstis ir vystytis.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *