Robotika.lt

Robotai rūpinsis ekologija

Robotika.lt 18 liepos, 2013 Pramoniniai robotai
Pastaraisiais metais žmonės vis labiau rūpinasi savo planetos ekologija. Gali būti, jog netolimoje ateityje prie žmonių prisijungs ir robotai. Pavyzdžiui, mokslininkė Ann’a-Karin Bergkvist sukūrė roboto prototipą, kuris be žmonių pagalbos sodins medžius. Tokiu būdu bus galima atgaivinti nykstančius miškus.

Nedidelio ūgio robotas galės netrukdomai važinėti tarp augalų, nepažeisdamas kitų sodinių. Piktžoles jis naikins karštais garais, pavyzdžiui, įvairius vijoklinius augalus, kurie užauga gana aukšti ir trukdo augti kitiems sodiniams. Karšti garai efektyviai naikina piktžoles ir visiškai nepavojingi miško gyventojams.

Taip pat robotas savarankiškai galės sodinti sėklas mikroorganizmų suskaidymo kapsulėje, kuri apsaugo sėklas nuo sudygimo. Tokiu būdu robotas galės laiku pasodinti daigus. Robotizuotas mechanizmas naudingas tuo, kad vienu metu jis galės pasodinti apie 320 sodinių.

Mašina dirba garų variklio pagalba, o energijos gauna iš perdirbtų miško atliekų, tokių kaip skiedros. Robotas pervežamas specialioje priekaboje, kurioje taip pat yra vandens resursai, daigai ir kuras. Jei robotui baigiasi daigai, jis grįžta prie priekabos jų pasipildyti, o darbą pradeda nuo naujos vietos.

Tačiau, kad sulauktume daugiau tokių robotų-apželdintojų pagalbos, reikės gerokai palaukti. Pagal planą jie turėtų pasirodyti ne anksčiau nei 2030 metais. O iki to laiko mes patys privalėsime rūpintis savo planetos gerove. Bet juk taip ir turi būti. Mes esame atsakingi už savo aplinką, kadangi robotai negali pakeisti žmonių. Jie gali tik mums padėti.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *