Robotika.lt

Po 20 metų atsiras robotai-žudikai

Robotika.lt 14 liepos, 2014 Karinė robotika Robotai humanoidai
Remiantis naujausiomis prognozėmis, visiškai autonominiai robotai-kariai, galintys savarankiškai pasirinkti auką, atsiras maždaug po 20-30 metų. Įvairios tarptautinės žmogaus teisių organizacijos skambina pavojaus varpais. O viso pasaulio kariai ne juokais sunerimę, kadangi juos nori pakeisti robotais, sugebančiais veikti nepriklausomai.JAV armija jau naudoja automatines karines sistemas, kurias distanciniu būdu valdo specialistai. Robotai jau buvo panaudoti operacijose Jemene, Pakistane ir kituose karštuose taškuose.

Žmogaus teisių organizacijos nori uždrausti autonominius robotus-žudikus, tačiau norint tai įteisinti pirma reikia suteikti universaliąsias visuotines paslaugas.

Tačiau, daugeliui vyriausybių, įskaitant ir JAV, idėja apie robotus-žudikus labai patinka. Pasak jų, tokiu būdu bus galima sumažinti sužeistųjų ir žuvusiųjų aukų skaičių. Be to, visiškai automatizuoti nepriklausomi mechanizmai sutinkami ir dabar: JAV karo laivynas naudoja „Falanks” – zenitines patrankas, kurių valdymo procesas reikalauja minimalių žmogaus pastangų.

081107-N-5416W-003

O Pietų Korėja apsiginklavo robotais „Samsung”, kurie labai panašūs į mašinas, rodytas garsaus fantastinio filmo „Terminatorius” trilogijoje.

Po 20 metų atsiras robotai-žudikai 2Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *