Robotika.lt

Pepper – robotas, kuriam jūs rūpite

Robotika.lt 23 birželio, 2014 Robotai humanoidai
SoftBank kompanija pristatė naująjį humanoidinį robotą, vardu Pepper, kuris geba ne tik komunikuoti su žmogumi, bet taip pat skaityti jo emocijas.

SoftBank – tai Japonijoje įsikūrusi mobiliųjų ir telekomunikacinių technologijų kompanija, kuri su dideliu trenksmu įsiveržė į robotikos pasaulį.

Kompanija pristatė naująjį savo humanoidinį robotą Pepper, gebantį bendrauti su vartotoju, o taip pat ir atpažinti balso komandas ir perprasti emocijas. SoftBank ir kompanijos partneris Aldebaran Robotics SAS teigia, jog Pepper yra pirmasis pasaulyje emocijas galintis perprasti robotas.

SoftBank gali ir nepasirodyti, kaip akivaizdi į robotiką susitelkusi kompanija, tačiau jau 2010-aisiais SoftBank teigė ieškanti būdų kaip įsiveržti į šią rinką, tvirtindama, jog įžvelgia šioje srityje didelį potencialą. SoftBank kompanijai priklauso beveik 80 procentų Aldebaran akcijų, kas abi įmones ir pastūmėjo sukurti Pepper robotą.

Robotika greitai tapo svarbiu daugybės technologijų kompanijų strateginių planų komponentu. Google, nors ir galima dėl to ginčytis, itin greitai veržiasi į priekį, taip skatindama ir kitas konkuruojančias įmones skirti daugiau dėmesio robotikai. Nors Google dar pilnai neatskleidė savo robotinių planų, tačiau kompanija pažymėjo, jog jos pastangos gali pakeisti robotikos naudojimą gamybos pramonėje ir kitose rinkose.

Softbank Chief Executive Officer Masayoshi Son News Conference

Tuo tarpu Pepper sukonstruotas su vieninteliu siekiu – tapti namų kompanionu. Robotas gebės vertinti situaciją ir taikyti racionalią mąstyseną, o taip pat ir atpažinti žmogaus balso toną ir veido išraiškas, taip siekdamas suvokti jo savijautą. SoftBank teigia, jog roboto aukštis bus maždaug 120 cm, o jo baterija tarnaus apie 12 valandų. 10,1 colio ekranas ant jo krutinės suteiks vartotojui galimybe naudotis įvairiomis roboto funkcijomis.

Vėliau šiais metais, Aldebaran išleis programinės įrangos paketą programuotojams, kurie patys galės kurti šiam robotui skirtas darbo programėles.

Tikimasi, jog Pepper Japonijos parduotuvių lentynose pasirodys kitų metų vasarį. Pradinė jo kaina bus 198 000 jenų ( šiek tiek daugiau nei 4800 litų).Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *