Robotika.lt

Oksfordo universitete sukurta robotizuota mašina Wildcat (Video)

Robotika.lt 8 liepos, 2014 Robotai mokslui Robotai pramogai
Oksfordo universiteto mokslininkai nusprendė išspręsti mašinų kamščių problemas ir sukūrė robotizuotą automobilį Wildcat. Robotas-mašina sugeba nuolatos stebėti maršrutą, kuriuo važiuoja, ir perspėti panašias mašinas apie pavojingas vietas bei kamščius keliuose.

Robotizuota mašina Wildcat unikali tuo, kad į ją integruotos visos reikalingos technologijos, kurios padeda įvertinti situaciją keliuose. Autopiloto dėka pavargęs vairuotojas kelyje gali ramiai nusnūsti, nes mašina vairuos savarankiškai ir labai atsargiai, laikydamasis visų kelių eismo taisyklių.

Wildcat turi ir „akis“ ir „smegenis“. „Akys“ – tai ant stogo aplink savo ašį besisukantys lazeriniai 3D-tolimačiai. Jie detaliai skanuoja aplinką ir sudaro trimatį žemėlapį. Ant buferio iš dešinės ir kairės pusių pritaisyti lazeriniai skaneriai, kurie atlieka tokią pačią funkciją. Be to, robotizuotas automobilis ant stogo turi stereo kamerą, kuri filmuoja viską aplinkui plačiu formatu. Visų šių prietaisų dėka robotas-mašina puikiai įvertina jį supančius objektus ir nustato jų greitį, lygiai taip pat kaip ir tai sugeba žmogus.

„Smegenų“ vaidmenį atlieka kompiuteris. Jis apdoroja informaciją ir priima sprendimą atsižvelgdamas į judesius, puikiai prisitaiko prie kintančių aplinkos sąlygų. Šio, 16 branduolių kompiuterio atmintis yra 20 kartų didesnė nei standartinio personalinio kompiuterio. Taip pat jo apdorojimo galia – 16 kartų didesnė nei įprasto kompiuterio. Robotizuotos mašinos Wildcat „smegenų“ dėka koordinuojami visi sensoriai.

Robotizuota mašina Wildcat

Oksfordo universitete sukurta robotizuota mašina Wildcat

Po roboto-mašinos dugnu įtaisytas dar vienas kompiuteris, kuris apdoroja visus gautus, kameros ir sensorių, duomenis. Dėl šios priežasties mašinai netgi nereikalingas vairuotojas, Wildcat gali savarankiškai užsivesti, pajudėti iš vietos ir reikiamu momentu sustoti. Be to, robotizuotas automobilis pats mokinasi iš savo patirties. Programa įsimena visus jau praėjusius įvykius ir žymiai greičiau orientuojasi bei reaguoja panašiose situacijose.

Tyrėjai įsitikinę, kad Wildcat – labiau išvystyta technologinė įranga, nei tie robotizuoti automobiliai, kurie valdomi iš palydovo ir gali orientuotis tik tam tikrose vietose. O roboto Wildcat visas navigacijos funkcijas atlieka būtent borto kompiuteris, kuris tiesiogiai reaguoja į esamą situaciją ir ją iš karto analizuoja.

Robotizuotas automobilis, pagamintas ant lenktyninio visureigio platformos Bowler Wildcat, turinčios 2,5 litrų turbodyzelinį variklį. Šiuo metu Wildcat yra testavimo stadijoje. Beje, roboto-mašinos kūrėjai, tyrimams ir gamybai gavo dotaciją – 2,25 milijonų dolerių, taip pat prie šio projekto prisidėjo ir tokios technologijų kompanijos kaip BAe Systems ir Nissan. Projekto vadovas profesorius Paul‘as Newman‘as mano, kad po 15 metų tokia technologija bus naudojama visuose įprastuose automobiliuose. Tokiu būdu bus galima atsisakyti GPS įrangos, kadangi nauja technologija yra patogesnė ir tobulesnė. Be to, nauji robotizuoti automobiliai turėtų užtikrinti saugumą keliuose.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *