Robotika.lt

Nobot – internetu valdomas namų robotas (Video)

Robotika.lt 10 rugsėjo, 2015 Namų robotai

Daug girdėjome apie tai, kad ateityje robotai pakeis žmones darbuose. Tačiau šis mielas Nobot robotas veikia kitaip. Jo tikslas – sukurti darbo vietas. Robotą valdo žmogus, o ne programa.

Projektas turi savo kampaniją platformoje Indiegogo ir apibūdinamas kaip „žmogus su roboto kostiumu“. Tik nesupraskite tai pažodžiui. Tai robotas, kurį valdo žmogus, esantis bet kurioje pasaulio vietoje. Viskas vyksta taip: žmogus įsigyja robotą, kuris atlieka tam tikras užduotis, o kompanijos operatoriai jį valdo iš savo namų.

Ką robotas moka daryti?

Robotas sugeba atlikti daugybę užduočių: gali slaugyti neįgalų žmogų, tvarkyti namus ir padėti sode, žaisti su vaikais, ir tiesiog būti jūsų geru draugu. Roboto kūrėjai taip pat ketina sukurti specialią platformą, kurios dėka pirkėjas ir operatorius galės saugiai ir greitai bendrauti tarpusavyje.

Techninės detalės

Techninės roboto konstrukcijos dalis labai paprasta. Pagrindas pagamintas iš tvirto plastiko, jo viduje įtaisytas kompiuteris Raspberry Pi, kurio dėka ir veikia robotas. Į robotą Nobot taip pat integruota kamera, davikliai, sensorinis ekranas, mikrofonas, garsiakalbis, ir žinoma, bevielio ryšio modulis. Tačiau roboto sugebėjimai tiesiogiai priklauso nuo nuotolinio operatoriaus sugebėjimų.

Roboto programinė įranga supaprastinta. Pasak jo kūrėjų, taip buvo sumanyta tam, kad pirkėjams nereikėtų aiškintis sudėtingų eksploatavimo instrukcijų. Viskas, ką jie turi padaryti, tai savo balsu nurodyti užduotis, ir robotas Nobot pradės jas vykdyti. Be to, aparato šeimininkai gali jį valdyti ir savarankiškai, pavyzdžiui, jei reikia prižiūrėti namus tuo metu, kai jie kažkur išvyksta.

Šio projekto tikslas – surinkti platformoje Indiegogo 19000 dolerių sumą. Kompanija praneša, kad robotas Nobot kainuos 399 dolerių. Pirmuosius robotus, visi norintieji, galės įsigyti jau nuo šių metų lapkričio mėnesio.

Video medžiagoje galite susipažinti su visais roboto Nobot privalumais.


Parengta pagal robotics.com.ua


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *