Robotika.lt

Netikėta: atrado dar vieną sritį, kur robotai gali pakeisti žmogų (Video)

lrt.lt 14 balandžio, 2016 Robotai ir žmonės

Yra žmonių, kurie žavisi daile, bet patys piešti negeba. Tačiau turėdami „išmaniuosius“ dažus galite tapti antru grafitininku Banksy.

Mokslininkų komanda sukūrė robotą menininką, kuris susietas su kompiuterine sistema, leidžiančia sukurti gatvės meną ant didelių paviršių pagal pateiktas nuotraukas. Sistema susieja fizinius judesius su kompiuteriu valdomais dažų flakonais, kuriuos žmogus laiko virš medžiagos, ant kurios kuriamas piešinys. Sukurtas darbas bus lygiai toks pats kaip ir originalas.

Bandymai buvo atlikti ant didelių popieriaus lapų, pakabintų ant Dartmuto universiteto Naujajame Hampšyre pastato, kuriuos robotas išpiešė grafitininkų rankomis. Išplatintame vaizdo įraše matoma, kaip per 15 minučių kompiuteriu valdomu dažų flakonais gatvės menininkai sukūrė 1,7 prie 1,2 metrų dydžio piešinius.

Dažų flakonėlis yra susietas su nedideliu radijo imtuvu, kuris priima signalus iš kompiuterio. Dvi vaizdo kameros sekė, kaip kuriamas piešinys, ir padėjo realiuoju laiku stebėti, ar kompiuteris nenuklydo nuo pradinio piešinio, rašo geek.com.

https://www.youtube.com/watch?v=PctZKqYSMnU


lrt_lt_logoFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *